Moje město

14. may 2011 at 20:36 | Kirma Lee |  About me
Co si představím pod pojmem Moje město? Domov. Pohodu a lidi, které mám ráda. A se kterýma se dennodenně potkávám například ve škole.
Město Týnec je sice malé, ale bohatě to stačí ke klidu, odpočinku a relaxaci. Je blízko Prahy, což je docela velká výhoda. Chybí tu několik věcí, které by třeba pro Pražáky byly nepostradatelné-obchodní centra, knihkupectví, kino... Kino v Týnci sice bylo, ale kvůli malé návštěvnosti se zrušilo, teď ho nahrazuje miniobchod s oblečením. Pocit, který zažijete, když přijedete do Týnce je pro mnohé nepředstavitelný. Někdo říká, že je tu podivná mystická atmosféra, která nahání hrůzu. Pravda, o víkendech tu bývá vylidněno- tzv. ,,po vymření,,. Ale o všedních dnech je to naopak.
Týnec mám také ráda nejenže proto, že je to moje rodné město ale také proto, že tam vám skoro nic nehrozí. Je tam klid, což je nejdůležitější a málokdy se stane něco fakt zlého. Navíc je Týnec dobře umístěn-u Prahy, kdyby jste se chtěli zajet podívat na nějaký 3D film do IMAXU, ale také blízko rekreačních měst, kde například se můžete projet na lodích, anebo vyrazit na cyklotúru. V Týnci je možnost sjíždění řeky Sázavy. Objednáte si loďku a sami si určíte trasu a cíl. Nechybí tu samozřejmě ani obchody typu pizzerie, kavárny (ty jsou teď nové), obchody s oblečením, supermarket... Prostě tu najdete nejpotřebnější obchody pro nejnutnější věci.
Já doufám, že se z Týnce jen tak neodstěhuji, protože bych se s ním loučila opravdu těžce.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement