Proč jsou knížky lepší než filmy?

14. may 2011 at 16:01 | Kirma |  About me
Ošemetná otázka. Každej na ní máme jinej názor, pohled na věc. Někomu se víc líbí filmy, někdo si s chutí přečte knížku. Tenhle článek je celej můj názor a můžete klidně se mnou nesouhlasit xD
Celé to je o klíčových situacích. V knížkách je vyprávění detailnější, propracovanější a myslím si, že i pochopitelnější. Obě věci mají stejnej cíl-vyřešit tu danou klíčovou situaci po celé délce knihy anebo filmu.
U filmu je někdy pravděpodobný, že znáte konec. Navíc v některých filmech totálně měněj situace, než jaké jsou v knize. Například si vemte Harry Potter a Ohnivý Pohár-turnaj 3 kouzelníků. Pokud jste četli knihu i viděli film, víte o čem je řeč. Jde o scénu, kde Harry bojuje s drakem. Filmaři jí změnili na honičku po Bradavicích, zatímco v knížce drak zůstává na místě. Zní to akčněji, co se týče filmu, ale v knížce jsou popsány i pocity, které Harry cítí. A to z filmu jen tak nepoznáte. Někdo si myslí: vyděšenost, odvaha atd...
U filmu je výhoda, že si dokážete představit postavy, místa... a situace. Zatímco v knížce většinou popisy nestačí. A potom je celý zážitek pryč. Když ale do filmu obsadí dobré herce, kteří se do filmu hodně hodí, knížka je celá lépe představitelná. Dobrý film, se snaží celou dobu být alespoň stejná jako knížka. A právě díky tomu, si snáz dokážeme představit situace.
Pak je tu délka. Díky ní filmu unikají klíčové situace a proto málokdo pochopí podstatu filmu. Anebo vůbec. Ten kdo četl knihu ale ví, jak to je a film je pro něj jen přídavek.
Já mám radši knihy, pro mě jsou záživnější a lepší. Dostat knihu jako dárek je nádherné,ale je to jen věc názoru.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 <LaDy MargaretH> <LaDy MargaretH> | Web | 22. october 2011 at 8:49 | React

souhlasím s tebou! vždycky si radši přečtu dobrou knížku ;-)

2 tail-haris tail-haris | Web | 11. june 2012 at 21:00 | React

já mám taky radši knížky, ale jde o to, jaký... třeba u pottera se mi víc líbil film :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement