Rychle A Zběsile 5

14. may 2011 at 13:24 | Kirma |  Filmy
Určitě velmi oblíbený a akcí našlápnutý film Rychle a zběsile již v pátym pokračování nabízí pořádnou podívanou plnou rychlých aut, zbraní... V kině už je docela dlouho- od 5.5. 2011, takže nejspíš si už tento film našel nějaké příznivce a diváky, kteří navštívili kino. Přiznávám se, že filmy ve stylu Rychle a zběsile moc nemusím, ale tenhle film mě dokáže připoutat na sedačku.

Originální název- Fast Five (Rychle a zběsile 5)
Žánr- Akční/Krimi/Drama/Thriller
Výroba- USA 2011
Doba filmu- 130 min.
Režie- Justin Lin
Hrají- Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson a další
Děj- Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série, se potkávají všichni staří známí - Paul Walker, Vin Diesel a Jordana Brewster - které tentokrát doplňuje i akční hvězda první velikosti Dwayne Johnson.
Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Zdroj CSFD.cz)


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama