Život jako pohádka...?

30. may 2011 at 20:08 | Kirma |  About me
Vysněný život má určitě každý z nás. Zkreslené představy, jako z filmu, konkrétní dům, nebo lidi.... Je toho moc.
Já si představuju třeba: velkou bílou vilu s výhledem na město, zahradu, ideální lidi, žádný hádky, nemoci, a tak... Jenomže o tom si můžu nechat leda tak zdát. Nikdo si nemůže dopřát ten luxus, o jakým sní. Jenom bohatí a slavní nemají žádnou takovouhle představu, protože tohle všechno znají. Ví, že jim nic nechybí, ale můžou zase toužit po životě, jaký máme my ,,obyčejní lidé,,.
Naprosto nejvíc si asi každý představuje ideální vztah. Svého idola, vzhled, žádný hádky, láska až za hrob a já nevím co ještě. Jenomže tenhle vztah by nás začal taky pořádně nudit a zevšedněl by nám.
Vysněné příbytky jako z pohádky jsou dnes splnitelný sen, ale na to všechno musí být jen jedno: peníze. Jinak to nejde. Ať už je to přepychový byt, dům, vila, nebo minizámeček, kohokoliv, jehož se zeptáte, vám odpoví něco jinýho.
Taky si představuju třeba mír ve světě, žádný nemoci jako např. AIDS, rakoviny a podobně. Žádný války, naprostej klid. Úžasné by bylo, kdyby jídlo třeba nebylo tak hnusně chemicky ošetřený, protože dneska už nám zdraví kazí už sebezdravější potraviny. Daně bych zmenšila, pozměnila bych nějaký zákony, udělala bych prostě pořádek ve světě. Takový by pro mě byl život: jako pohádka.
Jenomže je to smutný: tohle se nikdy nemůže splnit. Všechno zůstává jen v našich představách, snech a přáních. Nevím, jestli se tohohle v životě někdy dočkáme....
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama