Je tu docela dusno....

1. july 2011 at 14:30 | Kirma |  Fejetony
Jak řeknete člověku, aby vás nepomlouval? Tajně doufáte, aby to co nejdřív přestalo a ono to nabývá víc na intenzitě. Ale jednou to přestat prostě musí!
Jednou ze zbraní je ignorace, která je nejlepší kamarádkou obrany, jenomže kdo v dnešní době najde odvahu k nějaký fakt dobrý hlášce. Ignorace je prostě nejlepší, ať nás to drtí jakkoliv. Prostě se jen otočit a odejít od hurikánu slov, jedovatých jako kobří jed. A co víc: pomlouvajícího to prostě přestane bavit. A je to.
No, ono se to jednoduše řekne (teda spíš ještě jednodušeji napíše), ale co se dá dělat. Pomlouvá každej každýho a výjimky se najdou těžko. Jo jo, člověk vám poví: Já a pomlouvat? Zbláznil ses? Jenomže to většinou bejvaj ty nejtěžší drbny kalibru 3. Pokud uslyšíte na otázku Pomlouváš? odpověď ve formě otázky, jakou jsem napsala výš, bacha na to. A odpověď A ty? mi přijde jako výmluvná odpověď na skvěle položenou otázku-stručně řečeno odpověď by měla znít Ano nebo Ne. A upřímně.
Pokud pomluvy začnou od školky tak to teda upřímnou soustrast, tihle lidé se nezmění. Jako sorry, ale tyhle lidi bych postupně nechala vyvraždit, anebo bych pomluvy zakázala se slovy: Važte si života, může to být horší. Věta typu: ,,Ta měla dneska příšerný hadry, měla ze sekáče, ne?,, je vrchol ubohosti a známka buď závisti, anebo ten daný by si měl uvědomit výšku svého IQ.
Nejčastěji se s psychickou šikanou setkává va středních školách, kdy mysl nás puberťáků pracuje na plné obrátky a slova chtějí ven. O tom bylo natočeno už spoustu amerických filmů. No a proč zrovna v Americe je jasná odpověď: Tam se se šikanou setkávají nejčastěji. Střílet na ulici je pro ně dennodenní chleba.
Jedovatými slovy se člověk dostane od depky, po stres až do stavu šílenství. Pokud se ovšem nebrání. Ale citlivým dušičkám radim: Nenechte se. Svěřte se hned od začátku někomu, komu věříte a nechat si poradit, to je prostě zbraň. A ignorovat ty zmije jedovatý s ,,luxusníma hadrama, upe čupr make-upem a nádhernou bestovní postavičkou Pamely Anderson,,. Pryč s nima.
No a co z toho plyne? Pomluvy se šíří jako epidemie a těžko se jich zbavuje. Braňte se hned od začátku, protože nevíte, co všechno se může stát!!!!!
Vaše Kirma Lee 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement