Mýty o EMO

4. july 2011 at 9:57 | Kirma |  Fejetony
Úplně miluju lidi, kteří si myslí, že ví o EMO naprosto všechno. A ve skutečnosti si myslej, že EMO je o sebepoškozování, nošení hoperskýho oblečení, pokusy o sebevraždu... No comment.
Pokud jste četli pravidla o EMO, víte o čem mluvim. Stojí tam například, že se má daný člověk pokusit alespoň jednou o sebevraždu, ale nesmí umřít. Jenomže většinou se to zvrtne a co potom. Šťastnej člověk, kterej chtěl bejt v EMO stylu se pokusil o tohle a dopadlo to úplně jinak a to jenom proto, že poslechl nějaký debilní (pardon) pravidla o EMO, který vymyslel nějakej hoper, kterej si myslel, že EMO sou tak blbý, že se podle toho budou řídit. A proč je EMO následováno tak nenávistnejma lidma? Proč má pravidla jenom tenhle styl? Vždyť je odlišnej jako třeba Gothic a to žádný pravidla nemá! To je jako kdybyste řekli hoperovi: Pokud neumíš rapovat, do hoperskýho stylu se vůbec nehrň.
Zkratka EMO vzniklo zkrácením slova emotional, jako náladový. No a samozřejmě co danej ,,člověk,, napsal do pravidel: buď vždy jen smutný, nevyjadřuj radost atd. EMO je úplně normální styl života a každý má právo se smát, ať už je to EMO, Gothic, Visual Kei, nebo člověk ve stylu hippie. Optimističtí EMO jsou naprosto skvělí lidé a rozhodně nezáleží na tom, jaký mají styl. Možná se nechají ukolíbat obrázkama smutných emařů a emařek na černobílých podkladech anebo si přečtou ty ,,Pravidla o EMO,, a je to ještě horší.
Znamením, že pravidla o EMO napsal nějakej hoper, je i to, že tam napsal: Nějaký kousek hoperskýho oblečení, třeba doplněk, triko atd. EMO nemá vyhrazený pravidlo co nosit. Je to každýho věc a asi těžko pude nějakej emař s pozlaceným řetězem na krku, jakej má 50 Cent, to se na mě nezlobte.
A co účesy? Je řečeno černý vlasy s patkou, zakrývající půlku obličeje. Jenomže to může bejt jakejkoliv styl dámy a pánové. To, že má někdo tenhle účes hned neznamená, že je EMO. Ona tahle myšlenka napadne hned každýho, kdo uvidí jenom člověka s červenočernejma vlasama.
Hudba je u každýho individuální věcí. Emař si klidně poslechne i Beyoncé a je to úplně jedno.

Prostě a jednoduše řečeno: EMO nemá pravidla, neřiďte se jima a pokud na ně někde narazíte a přečtete si je, jenom se pousmějte, zakruťte hlavou a můžete politovat další lidskou blbost.
Vaše Kirma Lee


 

1 person judged this article.

Comments

1 Baush Baush | Web | 5. july 2011 at 13:10 | React

Hezky napsané. Konečně taky někdo napsal něco hezkého o Emo stylu ;-)

2 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 14. october 2012 at 16:03 | React

Emo opravdu žádná pravidla nemá, ale stejně jako gothika je to hudební subkultura, takže v první řadě jde o to, co dotyný poslouchá, ne o to, co má na sobě. Je sice individuální, že si poslechne Beyoncé, ale emaři většinou poslouchají emocore nebo screamo.

A za ty kecy se sebepoškozováním bych vraždila. Řežou se psychicky labilní osoby.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement