August 2011

Twitter, proč jen jsi Twitter?

30. august 2011 at 21:17 | Kirma |  Fejetony
Je to docela nedávno, co jsem si tenhle ,,americký facebook,, založila. Pro ty, kteří nemaj ani páru, co tento vynález obnáší (ale pochybuju, že to někdo neví), tak můžu říct, že je to horší a ,,nečeská,, verze Facebooku. Nejde tam chatovat, natož posílat někomu soukromé zprávy, všichni ví o všech, tedy pokud patříte do skupiny ,, followers,, (na Facebooku Přátelé).
Pokud někoho chcete požádat o kámošení, stačí kliknout na ,,Who to Follow,, napsat jméno a kliknout na +Follow. Poté čekat na schválení. Novinky přicházejí e-mailem, takže schválení se nejen objeví v počtu ,,followers,, ale i na vaší soukromý schránce.
Nová zpráva se zjistí celkem jednoduše. Pokud někdo napíše, objeví se okýnko ,,x New tweets (místo x je nějaké číslo pro počet nových zpráv), na to se klikne a můžete se pokochat novinkou ze světa celebrit, nebo jiných lidí.
A co znamená takovéto: Favorite, Retweet a Reply? Tak to vezmem postupně:

1. Favorite je něco jako facebookový like. Prostě když se líbí, klikněte a máte ,,lajknuto,,.Favorite totiž znamená favorit, nebo volně: oblíbenec.
2. Retweet znamená také něco jako like, ale ten vidí všichni. Pokud nějaká celebrita napíše: Retweet this, znamená to: Lajkněte to.
3. Reply znamená odpověď. Takže pokud chcete reagovat na nějakou novinku svým názorem, klikněte na Reply a objeví se okýnko s jménem dotyčného, vy napíšete názor a dáte Poslat.

Zajímavosti:
- Na Twitteru se dá do jednoho statusu napsat jen 140 znaků, takže nějakou velmi dlouhou zprávu musíte přerozdělit, nebo zkrátit.
- Pokud na této sociální síti hledáte hlavně celebrity, tady si můžete být aspoň trošku jistí (narozdíl od FB), že to nejsou fakes. Twitter totiž přijímá jen jedno jméno a to je jedinečné. (Např. se nikdy nemůže stát, že tam budou 2 stejné Kirmy Lee.)
- Twitter si můžete nastavit jen ve 12 jazycích. Takže čeština je tam úplně vyloučená.
- Na Twitter se moc nedá vypěstovat závislost, ale také to je možné xDDDDDD

A na závěr: Lidi, co mají Twitter (včetně mě) se můžou dozvědět to nejnovější ze světa celebrit, neboť celebrity preferují více Twitter místo FB kvůli fakeům. Pravda to ale být nemusí.

A jaký máte názor na Twitter vy? Můžete klidně psát do komentů ;)
Kirma Lee


Samota+smutek=šílenství....

29. august 2011 at 19:53 | Kirma |  Obrázky&kresby
Občas, ale někdy i často se setkáváme se samotou... A někoho prostě k sobě potřebujeme. Někdo má samotu rád, někdo jí nenávidí....

Sami na opuštěném místě bez nikoho... Přání, nebo nutnost?


Jeden člověk bez lásky...

Bez člověka, kterého by mohl milovat....


Na osamoceném místě....


Tomu pak říkáme SAMOTA....Zdroj: Google.cz (smutné obrázky)

Jen začít věřit.....

29. august 2011 at 16:19 | Kirma |  Příběhy
Noc s příchutí chladna. Kdekdo se snaží v rychlosti dojít do svých domovů, protože nechce být polapen dlaněmi paní Zimy. Lidé doufají, že to brzy přestane. Užívají romantickou atmosféru při svíčkách a společným povídáním o životě. Nikdo z nich ovšem netuší, že nedaleko na mostě leží padlý anděl....
Šla jsem se druhý den projít. Mráz mě štípal do tváře a já se víc zabalila do svého kabátu. ,,Nikde nikdo, je tu mrtvo,, říkala jsem si. Rozhlížela jsem se kolem. Všimla jsem si zamilovaného páru a usmála se. Poté mi však zrak padl na zem. Vypadalo to jako krev. Shýbla jsem se, vzala si trochu na prst a přičichla si. Ano, byla to krev. Trochu jsem se lekla. Co se mohlo stát? Vypadala čerstvě. Znovu jsem se rozhlídla a zalitovala nad krutým životem.
Vrátila jsem se domů s pocitem nejistoty. Co se přihodilo? Někdo někoho pobodal? Nebo se někdo říznul? Nevím a nic mě nenapadá. O tomhle mostě se povídalo spoustu historek. Jedna z nich je, že tam padají andělé a že vždy po nich zůstanou krvavé stopy, ale já tomu nevěřila. Jak může nějaký anděl spadnout, když neexistují? Zakroutila jsem hlavou. Lidé si vymyslí cokoliv. Jenomže další den se stalo něco strašného....
Znovu jsem se šla projít, zas na to samé místo, kde jsem uviděla krvavou skvrnu. Pohled na zem mi ovšem vyrazil dech. Od skvrny vedly stopy dál po mostě. Najednou mi někdo sáhl na rameno, já se otočila a pohlédla do tváře snad nejkrásnějšímu klukovi na světě.. Možná to zní obyčejně ale vypadal jako anděl.. Jako anděl!!
On: Není radno tu teď být, je to tu nebezpečné. Jdi do bezpečí a...začni věřit andělům.

Poslechla jsem ho, od té doby věřím na anděly, ale svého zachránce jsem už v životě neviděla....


Život není nekonečný...

29. august 2011 at 10:24 | Kirma |  About me
Někdy někdo řekl, že život je jako nedopsaná kniha. Vždy to sice dopadne stejně, ale vždy je to jiný konec. Ta kniha může být velmi slabá, anebo velmi silná. Je to jako kronika-doprovází čtenáře koloběhem života člověka, o kterém kniha je. Žádný člověk nežije stereotypně, každý v životě zažil něco úžasného, překvapivého, šokujícího, děsivého, smutného.... Jen si to občas nedokážeme úplně uvědomit a je to pro nás všední myšlenka.
Lákavý nápis takovéto knihy je Nekonečný příběh, ale chtěli bychom opravdu žít věčně? Dívat se, jak všichni kolem vymírají, trpí.... A zažili bychom změny této země... Já abych pravdu řekla, nechtěla bych žít věčně. Podle mého názoru by to bylo depresivní až zužující. A nevím, jestli by nás bavilo žít kolem 1000 let. Možná by nás to už po tý dvoustovce přestalo bavit.... Ale nevím. Je to děsivá představa.
Můj příběh vězí v tom, že já sem menší příklad skoro stereotypního života. Ale jsem spokojená s tím, co mám, co prožívám, kdo mě obklopuje... A nepotřebuji teď momentálně nějakou radikální změnu. Vím co chci, ale co můžu občas očekávat? Občas mě překvapí naprosto nečekaná věc... A raději si nekladu přílišné konkrétní cíle, protože pak zavládne nerozhodnost, jakmile mi moje intuice napovídá k jinému směru. A to není dobré, protože nerozhodnost je špatná vlastnost. Ale aspoň neděláme ukvapené rozhodnutí, kterých později litujeme. Anebo někteří možná ne.
Od narození po konec života se píše naše ,,kniha,, , která je však imaginární, nikdo si jí nemůže přečíst... a v tom je právě kouzlo života.


Jak vznikl XTeen

24. august 2011 at 19:38 | Kirma |  Kuriozitky
Pravdivý video, doporučuju zhlédnout ;)

WTF??? Aneb neznámé slovo přichází xDD

23. august 2011 at 13:02 | Kirma |  Kuriozitky
Nový hooooooooooodně dlouhý slovo, buď někym vymyšlený, nebo to fakt existuje, ale je to spíš ta první možnost xDD Jinak úžasný téma na psaní, ať hledám jak hledám, Google to nezná, najde tam nějaký reklamy, nebo bůhvíco ještě.
Pokud bych tohle slovo měla k něčemu přiřadit, tak možná z lékařskýho hlediska k nějakýmu novýmu druhu acylpirinu, nebo něčeho podobnýho xDD Anebo latinskej název pro rostlinu, nebo nějakýho hodně vzácnýho živočicha. Teda ale nevim, kdo by ho dokázal bezchybně vyslovit, já to slovo zkusila opsat a moc mi to nešlo xDD
29 písmen a může to vypadat jako i název Science fiction xDD Takhle by se mohl jmenovat nějaký mimozemšťan z vesmíru, nebo vesmírné těleso. Docházejí mi nápady, ale možná by se toho našlo mnohem víc xDDD

Na závěr to slovo zkusim napsat: Floccinaucinihilipilification xDD 3x sem se na to slovo musela dívat abych to opsala dobrý no xDD

Miyavi

22. august 2011 at 10:18 | Kirma |  Země vycházejícího slunce (kultura, obřady,...)
Nejvýraznější umělec v Japonsku, představitel J-Rocku a Visual Kei Miyavi (pravým jménem Takamasa Ishihara) se narodil 14.9. 1981 v Hyogu v Japonsku. Jeho matka byla japonské národnosti a jeho otec z půlky korejské národnosti. V dětství se mu rodiče rozvedli a on žil s matkou a jejími rodiči.
V 15 si koupil kytaru, neboť kvůli zraněním nemohl hrát fotbal, ve kterém byl velmi dobrý.
V 17 letech Miyavi vstoupil do skupiny Dué Le Quartz, kde si říkal Miyabi. Jenomže v roce 2002 se skupina rozpadla, Miyavi se vydal na sólovou dráhu a přejmenoval se na jeho současné umělecké jméno.
Jeho první album se jmenovalo Gagaku a v roce 2003 natočil film o sobě s názvem Oresama, k němuž sám napsal scénář. Film vypráví o tom, že Miyavi usne a probudí se ve svém dětství a potká se tam se svým kamarádem Nishi, kterému říkají Shini a sám se sebou.
14.3. 2009 se oženil se zpěvačkou Melody, která čekala dítě. Miyavi tuto zprávu oznámil o měsíc později.
Má dvě dcery: 1. Lovelie Miyavi Ishihara (narozena 29.7. 2009)
2. Jewelie Aoi Ishihara (narozena 21.10. 2010)


Diskografie:
2002- Gagaku
2003- Galyuu
2005- Miyavizm
2006- Miv Pops
2006- Miyavi Uta ~Dokosou~
2007- 7 Samurai Sessions (We´re Kavki Boiz)
2008- Azn Pride (This Iz The Japanese Kabuki Rock)
2008- Miyavi Remixx Album (Room No. 382)
2009- Victory Road To The King Of Neo Visual Rock


Klipy+nějaká zábavná videa


P.S: Jinak doporučuju zhlédnout film Oresama, jinak totiž Miyaviho nepochopíte xDD Je možné, že ho dám sem na blog :)

The Gazette

21. august 2011 at 10:54 | Kirma |  Země vycházejícího slunce (kultura, obřady,...)The Gazette je japonská Visual Kei skupina, založená 10. 3. 2002 v sestavě Ruki (zpěv), Aoi (kytara), Uruha (kytara), Reita (baskytara), Yune (bicí). Yune však v roce 2003 kapelu opustil-od kluků ale dostal jeden úkol. Musel sehnat nějakého bubeníka. Ten si ovšem se skupinou nerozuměl. Dne 1.3. 2003 přibrali do skupiny Kaia.
Skupina hraje převážně Visual Kei, rock a alternativ metal.Jejich prvním singlem byl Wakaremichi.

Členové:
Matsumoto Takanori (Ruki)-zpěv
Suzuki Akita Makoto (Reita)-baskytara
Yoyama Suguru (Uruha)-kytara
Uke Yukata (Kai)-bicí
Yune-bicí- ze skupiny odešel v roce 2003
Takeshima Atsuaki (Aoi)-kytara


Diskografie:
2005- DISORDER
2005- Gama
2006- NIL
2009- DIMA pár videí :)Dir En Grey-The Final

21. august 2011 at 9:53 | Kirma |  Země vycházejícího slunce (kultura, obřady,...)
První singl, který jsem od Dir En Grey slyšela, potom se postupně začaly nabalovat další songy a Dir En Grey začala bejt první Visual Kei skupina, kterou jsem začala poslouchat :) Ale zajímavostí je, že jsem začala asi od tý ,,nejjemnější,,... Doporučuju poslechnout ;)