Twitter, proč jen jsi Twitter?

30. august 2011 at 21:17 | Kirma |  Fejetony
Je to docela nedávno, co jsem si tenhle ,,americký facebook,, založila. Pro ty, kteří nemaj ani páru, co tento vynález obnáší (ale pochybuju, že to někdo neví), tak můžu říct, že je to horší a ,,nečeská,, verze Facebooku. Nejde tam chatovat, natož posílat někomu soukromé zprávy, všichni ví o všech, tedy pokud patříte do skupiny ,, followers,, (na Facebooku Přátelé).
Pokud někoho chcete požádat o kámošení, stačí kliknout na ,,Who to Follow,, napsat jméno a kliknout na +Follow. Poté čekat na schválení. Novinky přicházejí e-mailem, takže schválení se nejen objeví v počtu ,,followers,, ale i na vaší soukromý schránce.
Nová zpráva se zjistí celkem jednoduše. Pokud někdo napíše, objeví se okýnko ,,x New tweets (místo x je nějaké číslo pro počet nových zpráv), na to se klikne a můžete se pokochat novinkou ze světa celebrit, nebo jiných lidí.
A co znamená takovéto: Favorite, Retweet a Reply? Tak to vezmem postupně:

1. Favorite je něco jako facebookový like. Prostě když se líbí, klikněte a máte ,,lajknuto,,.Favorite totiž znamená favorit, nebo volně: oblíbenec.
2. Retweet znamená také něco jako like, ale ten vidí všichni. Pokud nějaká celebrita napíše: Retweet this, znamená to: Lajkněte to.
3. Reply znamená odpověď. Takže pokud chcete reagovat na nějakou novinku svým názorem, klikněte na Reply a objeví se okýnko s jménem dotyčného, vy napíšete názor a dáte Poslat.

Zajímavosti:
- Na Twitteru se dá do jednoho statusu napsat jen 140 znaků, takže nějakou velmi dlouhou zprávu musíte přerozdělit, nebo zkrátit.
- Pokud na této sociální síti hledáte hlavně celebrity, tady si můžete být aspoň trošku jistí (narozdíl od FB), že to nejsou fakes. Twitter totiž přijímá jen jedno jméno a to je jedinečné. (Např. se nikdy nemůže stát, že tam budou 2 stejné Kirmy Lee.)
- Twitter si můžete nastavit jen ve 12 jazycích. Takže čeština je tam úplně vyloučená.
- Na Twitter se moc nedá vypěstovat závislost, ale také to je možné xDDDDDD

A na závěr: Lidi, co mají Twitter (včetně mě) se můžou dozvědět to nejnovější ze světa celebrit, neboť celebrity preferují více Twitter místo FB kvůli fakeům. Pravda to ale být nemusí.

A jaký máte názor na Twitter vy? Můžete klidně psát do komentů ;)
Kirma Lee

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement