Téma týdne: sourozenci

7. september 2011 at 18:09 | Kirma |  About me
Abych pravdu řekla, nemám žadného sourozence, jsem jedináček. Kdysi jsem svým kamarádům, či příbuzným záviděla, že mají bratra nebo sestru, ale když mi bylo vyprávěný, co se občas mezi nima děje (hádky, nedorozumění atd.) tak už po sourozenci moc netoužím. Ale občas si to moc přeju.
Proč? Protože samota je takový občas ošklivý stav. Nudíte se, nevíte, s kým si máte povídat... A většinou se dostavují stavy deprese. (Ale jen málokdy.) Ovšem teď nemluvím o lidech, kteří mají Skype, chodí ven s kamarády a podobně. U mě se dostavuje např. nuda, jakmile venku prší, mám rozbitý počítač a všechny knížky mám přečtený. Jo další záliba, která mi zahání nudu: knihy. Ty jsou také mými přáteli v ,,osamocených,, chvílích.
Mít staršího sourozence je prý velmi dobré. Můžete se mu svěřit, on vám dává rady do života, radí vám se školou... Všechno má ale svoje pro a proti. Se starším si někdy zajedete do vlasů kvůli rozdílným názorům, vznikají konflikty, protože se nedohodnete atd. Ale starší sestru bych třeba ocenila..
A mladší sourozenci? Těm zase můžeme do života radit my, pomáhat jim... Ale zase když se to tak vezme, o Vánocích např. mladší dostane více dárků, což je třeba nespravedlivé, ale nemusí to tak být. Od svých kamarádek jsem dokonce slyšela, že si jejich mladší sestry půjčujou bez dovolení oblečení, šminky... Upřímně, tohle bych neskousla xD
A dvojčata? To by bylo asi nejideálnější, ale zároveň i nejděsivější. Důvod? Stalo se někdy nějakým dvojčatům, že se navzájem napodobovala? Ta jedna (nebo jeden) považoval/a tu jednu nebo toho jednoho za svůj vzor a potom to vypadá zajímavě. Ale dvojče bych určitě chtěla jedno mít.
A co z toho vyplývá? Někdy chci být sama a užívat si samoty, někdy ovšem toužím po společnosti a tu mi nahrazují kamarádi. Nevím, jestli se do budoucna dočkám nějakého sourozence.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement