The Second World

18. october 2011 at 18:07 | Kirma |  Fejetony
Planeta, kterou nejspíše v budoucnu můžeme obydlet, náš imaginární svět,atd... To vše by mohlo být zahrnuto v jednom tématu Druhý svět. Je toho mnohem víc. Pojmem druhý svět rozumím tak, že si představuju jinou dimenzi, než na jaké žijeme. Než na jakou jsme zvyklí. A kde očekáváme opravdu nemožné (i když na tomto světě se nemožné věci dějí také). Tento svět si můžeme vymyslet anebo nám nezbývá, než si zvyknout na reálnou skutečnost, což je třeba v případě obydlení jiné planety (pokud by to bylo v budoucnu vůbec možné). Ale proč si představuju jenom tyto možnosti: asi je to nejjednodušší příkladem.
Vědci, kteří zkoumají jiný život z vesmíru, tomu se dá také říkat druhý svět, neboť organismy, které tam jsou (pokud tam jsou) jsou pro nás jedním velkým neznámem. Nevíme, jak vypadají a kde se vzaly. A je možné, že by nás někdy v minulosti navštívili mimozemské civilizace? Jak jinak je možné, že Egypťaně postavili pyramidy? Teorií je mnoho, možná použili speciální a šikovné nástroje, anebo to vůbec není jejich práce...? O tomto se můžeme jen dohadovat. Ale určitě každý má svůj druhý vysněný svět....

 

1 person judged this article.

Comments

1 restless-girl restless-girl | Web | 18. october 2011 at 18:17 | React

Já si svůj svět vymejšlim, protože na reálnou skutečnost nemám sílu, přesně jak píšeš.

Já si taky myslím, že mimozemský rasy tady už byly. Je to tak jasný, jako že bych se chtěla jmenovat Evelína. :D Jinak, pokud tě toto zajímá, přečti si nějakou knížku od - Erich von Däniken. Já jsem jich pár četla a nezklamaly. :)

Pěknej článek. Bereš ohled na různý názory a to se mi líbí. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement