Miš-maš Life (fiktivní příběh)

2. november 2011 at 18:10 | Kirma |  Fejetony
Všechno je jinak, nikdo nežije stereotypem. Nikdo nevstává v šest hodin do práce a nepospíchá s každodenním stresem a nenajezený z rána. Prostě v klidu si vstávat v kolik se komu chce a půjde do práce v kolik chce a do jakékoliv práce se mu chce.
V práci skončí kdy se mu zachce a poté žije vlastním životem, třeba párty, nebo prostě se baví sám. Na párty nikdo nikomu neříká, že je vtipnej jak vyprchanej benzin a nekouká netrpělivě a s pocitem-sakra to je nuda, prostě vtipnej je každej a všichni mají naprosto ideální společnost. Každej si zamozřejmě zůstane na párty do kolika hodin se mu zachce. Samozřejmě se zavírací dobou.
Studenti to mají podobně. Vstávají si do školy kdy se jim zachce a do školy přicházejí libovolně, stejně tak libovolně z ní odcházejí. Nemají žádné známky, testy, existují pro ně jen ,,přednášky,, kdy si prostě jen něco napíšou na papír a odejdou. Poté si zas žijou svým vlastním životem. Nikdo jim neříká, co mají dělat, jak co mají dělat, co mají zakázané, co povolené, co musejí a nemusejí. Tedy spíš nesmějí. Nemají žádná pravidla, můžou si dělat co chtějí s libovolností. Nikdo jim do ničeho nekecá.
Všechno je zlegalizované, všechno je dovoleno, každý si dělá co chce. Nikdo nebere na nikoho ohled, neexistují zákony, vyhlášky, přihlášky apod. Všichni se baví podle svého. Všichni jsou lhostejní flegmatici, neexistuje vztek, žárlivost, vzpoura, hněv, namyšlenost.... Všichni jsou sami sobě rovni, nejsou rozdíly a všichni mají stejný počet peněz, kterých vůbec neubývá. Podle libovolnosti se totiž mohou vyrábět.
V obchodech si každý platí zboží za kolik se mu zachce, koupí si toho kolik chce a zaplatí si za to třeba jen 10 Kč. Nikdo nebere ohledy na ekonomiku, všem je vše úplně jedno.
Poplatky, pokuty, body, placení za nájem, vodu, elektřinu atd. je dobrovolné, anebo to vůbec nikdo nepožaduje. Všichni jsou beztrestní.

Takže za chvíli by se lidé povražďovali navzájem, byla by velmi podivná ekonomika ve světě, bylo by mnohem více dopravních nehod, více zločinů, loupeží, každý by si dělal co chtěl, nikdo by nebyl vzdělaný a tudíž by se nemohli vykonávat některé práce (jako např. lékař), všichni by trčeli doma.

Tak co, ještě pořád chcete žít Miš-Maš Life?

 

1 person judged this article.

Comments

1 EN EN | Web | 2. november 2011 at 18:34 | React

Lidi se vraždí už teď, ekonomika se jeví také podivně, dopravních nehod přibývá, žlocinci a loupežníci nesedí všichni za mřížemi, ale bloudí po ulicích a vyhlížejí si další oběť, ne každý studovaný člověk musí být nutně vzdělaný a inteligentní, mnohdy má více rozumu člověk jen s výučním listem. Píšeš opravdu o fikci či realitě?

2 Vendy Vendy | Web | 4. november 2011 at 23:59 | React

Už jen chybí rozhodnout se, kolik že za zboží zaplatíme. V okamžiku volby to bude jasné - nikdo nebude platit nic! :-D
Ale mnohé z toho fiktivního světa je bohužel skutečností - nebo téměř skutečností. :-?  ???

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement