Virtual Reality 2. part

6. november 2011 at 16:40 | Kirma |  Virtual Reality
..Přišla jsem do třídy a pozdravilo mě pár lidí. Já si jich ale nevšímala, myslela jsem jenom na to, až zabrousím na svůj druhý ,,facebookový,, život.
Po chvíli, když začala hodina, přišla učitelka a všimla si, že stále surfuju na internetu.
,,Slečno Lauro? Odevzdejte mi váš mobil.,, natáhla ruku.
,,Lauro!,, Zatřásla se mnou Kate.
,,Co je zas..? To už zvonilo, jo?,, Podivila jsem se naoko, dost dobře jsem totiž věděla, že zvonilo. Ale nechtěla jsem si toho všímat.
Učitelka se podívala na hodinky. ,,Ano, už před 3 minutami. Doufám, že jste se učila, píšeme pololetní písemku. Ale jak vás vidím, silně o tom pochybuji.,,
Když se ke mě otočila zády, vrhla jsem na ní vražedný pohled a řekla jsem si: ,,Škatule jedna otravná.,,
Kate na mě celou dobu civěla, jako kdyby vedle ní přistál mimozemšťan. Když předemě padl list s napsanými úkoly z francoužštiny, jenom jsem na to pohlédla a vypustila jsem větu, kterou bych asi před rokem si nedovolila vůbec říct.
,,Tohle psát nebudu.,, Ohradila jsem se a odsunula list daleko od sebe.
,,Prosím?,, podivila se učitelka.
,,Řekla jsem, že tohle psát nebudu!,, Rostl ve mě vztek.
,,Lauro, já vím, že jste se nestihla učit, ale tento test je velmi důležitý. Navíc-podívejte se na svoje známky. Od posledního půlroku jste se výrazně zhoršila. Máte tu 5,5,4-,,
,,Mě to ale nezajímá!,, Odsekla jsem.
Učitelka mojí reakci nečekala. Ano, neučila jsem se, to měla pravdu. A byl snad čas? Chatování je mnohem záživnější, než šprtat se nějakou fráninu. Měla jsem sto chutí se zvednout a odejít, abych už tohle nemusela poslouchat. Myslete si o mě co chcete. Škola je nanic.

**

O velké přestávce v parku jsem seděla s Kate na lavičce. Kate je asi jediná osoba, u které se snažím říkat, že bych mohla na ty 2 minuty abstinovat, ale moc mi to nejde. Kate byla moje nejlepší kamarádka. Ona mě spíš od Facebooku odháněla, než aby mi ho vnucovala. Umírňovala holky, které se mě pořád ptaly, proč svůj profil ještě nemám.

Před půlrokem
,,Teda, dneska jsem si přidala ráno na FB něco kolem 30 lidí. No fakt, jako ráno jdu tam a mám tam normálně 30 žádostí!,, Chlubila se Alex.
,,Jenom 30? Já jich tam měla 50.,, Řekla Christina.
,,Jen pořád nechápu, co proti FB má Laura. Vždyť je úplně super!,, Řekla Alex.
,,Co se o mě bavíte? Já narozdíl od vás nějaký virtuální přátelé nepotřebuju. Mám ráda svoje reálné přátele a nepotřebuji si ničit život.,, Bránila jsem se.
,,Stejně si ten profil jednou založíš, úplně ho tam vidím,, Řekla Christina.
,,Hele nechte jí bejt! Vy ste taky pěkně nesnesitelný. Taky je vidět, že už v tý hlavě nemáte nic. Jenom kolik nasbíráte Lajků, komentářů, kolik tam dáte fotek... Ona nemusí mít všechno!,, Kate zvýšila hlas.
,,Díky Kate.,, Usmála jsem se na ní.
,,Pohoda, oni taky nevědí, co kecaj.,,

Stejně je to neodradilo. Občas si myslím, že mi ten život chtěly zničit ony, chtěly mě nevědomky donutit do něčeho, co by mě uvedlo na dno. Já jsem se s Alex a Christinou odjakživa moc nemusela, byly to takové ty drbny, co jim neunikla jediná informace.
Ale že by mi chtěly zničit život právě Facebookem mi přišlo dost ubohý.

,,Zkoušela jsi někdy nebýt na tom mobilu aspoň 2 hodiny?,, zeptala se mě Kate.
,,To bych nepřežila.,, Řekla jsem.
,,Zkus to někdy. Možná by sis mohla pomalu odvykat, při tý fránině jsi se docela předvedla v tom horším světle.,,
,,Facebook je můj druhej mozek, navíc mě je jedno, že sem se nějak ztrapnila, je to její problém, že nám ten test dala tak těžkej.,, Řekla jsem.
,,Učitelku na francoužštinu jsi měla nejradši. Dost často jsi s ní komunikovala. A byla jsi jediná ze třídy, kdo z těch testů měl za jedna-,,
,,Jo jo já vim! Nemusíš mi tady dávat hodinovou přednášku o tom, jaká sem byla. Prostě je to pryč a nebudem o tom mluvit, jo?,,
Kate se na mě podívala se zoufalstvím v očích. ,,Měla jsem radši tu starou Lauru.,,
Zvedla se a odešla. Musela se cejtit hnusně, ale její problém, neměla s tím začínat. Jedinou konverzaci, kterou spolu vždycky vedeme je já a moje minulost, já a její kamarádství se mnou, já a závislost na Facebooku....

Chtěla jsem naplánovat něco, co by každýho usměrnilo v tom, že Facebook je i dobrá věc a aby se potvrdil můj důvod, proč jsem na něm závislá. 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 1. may 2012 at 12:39 | React

Páni. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement