3 dny smutku. Co se bude dít?

20. december 2011 at 17:35 | Kirma |  Kecy v kleci
Jak se můžeme dočíst ve zprávách, v novinách a v jiných médiích, kvůli nedávné smrti bývalého prezidenta Václava Havla nás čekají 3 dny národního smutku, což zahrnuje rušení všech akcí, které by narušovaly státní smutek, minuta ticha a na veřejných budovách mají po celé 3 dny viset černé vlajky+vlajky ČR na půl žerdi.


Dnes ve škole nám například učitel řekl, že zítra (tedy 21.12.) nás čeká minuta ticha k zesnulému bývalému prezidentovi.Budou zrušeny původní programy divadel, ruší se některé koncerty (například v Praze se ruší koncert Michala Davida).

A jak budou probíhat smuteční dny v různých krajích? (Zdroj: TN.cz)
Jihočeský kraj
V budově divadla Dr. Stejskala se bude hrát ,,Odcházení,, od Václava Havla, kterého se on kdysi sám zúčastnil. Budou rozvěšeny vlajky na půl žerdi.

Karlovarský kraj
Budou zavřena kasina a kina. Divadla nebudou hrát svůj pravidelný program.

Moravskoslezský kraj
Divadlo Petra Bezruče uctí památku bývalého prezidenta, odehraje soubor představení 1984.

Praha
Zrušeny jsou koncerty Michala Davida v Lucerně, ovšem předvánoční koncerty Lucie Bílé na 21. a 22. prosince se rušit nebudou.

Ústecký kraj
Litoměřické biskupství připravují zádušní mši za zesnulého Václava Havla v děkanském kostele Všech svatých na Mírovém náměstí.

Zlínský kraj
Kina zruší veškerý svůj původní program a uctí památku promítáním filmů Občan Havel, Občan Václav Havel jede na dovolenou a Odcházení.

Jihomoravský kraj
Budou vyvěšeny černé vlajky, ve vestibulu radnice zde bude kondolenční kniha pro vzkazy, lidé budou i průběžně zapalovat svíčky.

Plzeňský kraj
Průběhy divadel se rušit nebudou, neboť nebyla naplánována žádná představení.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ami Ami | Web | 20. december 2011 at 17:50 | React

Je to sice smutné, ale podle mně je přehnané rušit některé z akcí, jelikož "některým" jedincům je smrt bývalého prezidenta "šumák"
Jinak dobrý článek 8-)
Navštiv můj blog :-)

2 Atla Kauschimi Atla Kauschimi | Web | 20. december 2011 at 18:00 | React

Zlínský kraj zruší program kin ... omm ... Někde vzadu mozku se mi formuje věta typu "ten co nás vysvobodil od totality ,nám teď bude diktovat filmy." Ah, budu se muset spokojit s DVD přehrávačem (jelikož tyto filmy jsem již viděla). Avšak, pro mě to je vcelku negativní zpráva.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement