Co takhle sundat masku Tvé falše..?

6. december 2011 at 17:47 | Kirma |  Fejetony
Jako by toho nebylo málo. Nikdo není bezproblémový, všichni nějak trpíme, daným druhem problému. Anebo jsme tím problémem my sami.
Jednou z možností je ta, že se někteří lidé nechávají dost dobře ovlivnit. Občas není dostatečný důvod, proč se tak stává, ale možná jedním z nich je strach z dvojnásobné pomsty-pokud neudělají něco, co chtějí druzí. Anebo také pocit něčeho, že jste neudělali něco, co ostatní po vás požadovali. A že jste se tomu nedokázali postavit čelem a říct: ,,Tak tohle dělat nebudu.,, Moc lidí tohle neumí. Spíše se připojuje do kategorie: nadřazenost především. Vyhlédnou si citlivou a křehkou osobnost, poté na ni začnou být milí, ochotní a hodní a svou předstíranou dokonalou povahou svého ,,otroka,, ukolébají až k naivitě. Poté tohoto člověka ovlivňují více, více si na něj zasednou, chtějí toho po něm více a dokonce neváhají i vyhrožovat, či dokonce na toho daného zvýšit hlas. A co udělá chudák ta ovlivněná osoba? Nic. Prostě si musí nechat s*át na hlavu. Anebo se musí naučit umět postavit tomu, co na něj působí. Hledá oporu a útěchu u ostatních. Pokud ji nenachází, upadá do depresí, skepse, lhostejnosti a nenávisti k ostatním. Jen máloco ho dokáže rozveselit, pomoct mu anebo ho zachránit. Jenže ten člověk si nepomůže většinou sám. Pokud to dojde ke stadiu takovéto úrovně, už je to psychická šikana (mluvím o lidech stejného věku). Začíná to být beznadějný případ. A jen chodící tělo bez duše pro ostatní.

Je jednoduché napsat: nenechte se ovlivňovat ostatními. Ale těžší toto dodržet. Mluvím z vlastní zkušenosti. Ano, já toto doopravdy zažila a možná i dále zažívám...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 MiScha MiScha | 6. december 2011 at 17:58 | React

Pekné :-)

2 xxkiqaxx xxkiqaxx | Web | 6. december 2011 at 18:24 | React

Pekne napísané a máš pravdu :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement