Virtual Reality 14. part

10. december 2011 at 19:34 | Kirma |  Virtual Reality
...Musela jsem se někde posadit. Jinak to nešlo. Vyhlédla jsem si nejbližší lavičku a sedla si.
,,To tě už bolej nohy, nebo co?,, Zeptal se zvědavě Carlos.
,,Ne... Neni mi dobře...,, Odpověděla jsem ztěžka.
,,Proč?,,
Podívala jsem se na něj s výrazem nejistoty a s nechutí. Už mi připadal jiný. Začala jsem být pomalu alergická na jeho pohled. Cokoliv co řekl, jak se zatvářil, co dělal za gesta... U mě vzbuzovalo strach. I když jsem se možná neměla čeho bát.


Po chvíli se posadil také. Díval se před sebe a klidně oddechoval. Nemluvili jsme, protože každé slovo, které bych řekla bych vypustila pouze do větru. Přála jsem si hodně dlouho setkat se s ním. Teď se to sice vyplnilo, jenže jsem očekávala úplně jiný průběh. Koutkem oka jsem se podívala na jeho obličej. Měl kamenný výraz. Nedalo se z něj vyčíst, na co asi myslí.
Za chvíli mi ale sklouzl pohled na jeho tašku přes jedno rameno.
Bylo mi docela divné, proč má tak velkou tašku, když je u mě možná na pár hodin. Navíc podle naší komunikační neschopnosti jsem odhadovala, že tu ani moc dlouho nebude. Každý, kdo prošel kolem mohl odhadovat, že jsme jen obživlé sochy. Nepřítomně sedící na lavičce+koukající do blba. Každý nepatrný pohyb, který jsem udělala, byl doprovázen mrazením v zádech a další dávkou zklamání.
,,Budeme tu jen tak sedět a koukat do neurčita??,, Zeptal se Carlos s nadzdviženým obočím.
,,Máš snad nějaké téma, nebo nápad?,, Odpověděla jsem otázkou.
,,Vlastně... Co kdybychom zašli k tobě?,, Měl jiskru v očích.
,,Až tak jo?,, Zasmála jsem se.
,,Neboj se, žádný prasárny dělat nebudeme.,, Řekl, ale nebyla jsem si tím tak docela jistá. V jeho tónu byla nějaká dávka lži.
,,No je docela zima... Mohli bychom.,, Řekla jsem a zvedla se.
,,Výborně.,, Odpověděl a energicky se zvedl. Docela překvapivé gesto.

Když jsme kráčeli k našemu domu, Carlos měl rychlejší krok. Už nebyl tak zlenivělý, jako když jsme odcházeli z vlakového nádraží. Bylo mi to více než divné. Zvláštní. Tušila jsem, že se něco stane.
,,Tak tady bydlíte? Máte to tu fakt pěkný!,, Řekl Carlos, když jsme vstoupili dovnitř. Rozhlížel se všude kolem.
,,Díky. Pokoj je nahoře, kdyžtak já připravim nějaký pití. Chceš čaj? Nebo něco jiného?,, Křikla jsem, protože Carlos šel nahoru.
,,Mě je to jedno, něco připrav!,, Křiknul na mě zpátky.
Nalévala jsem do konvice vodu na čaj a přitom přemýšlela, co se asi tak bude dít. Mám být v tomhle pesimistická? Nevypadá, že by měl v plánu mi nějak ublížit... Ale ten jeho rozzářenej pohled, když jsem souhlasila s návrhem, abychom šli ke mě... Takový pocit vzrůstajícího strachu jsem v sobě nikdy neměla.
Přinesla jsem čaje do pokoje a zavřela za sebou. Carlos seděl na mé posteli a prohlížel si plakáty.
,,Ty máš ráda Miyaviho?,, Zeptal se.
,,Ano, zbožňuji ho. Ty?,,
,,Občas si od něj něco poslechnu. Já mám rád spíš The Gazette.,, Řekl s nezaujatým výrazem ve tváři. Poté zvedl hlavu a váhavě se na mě podíval. A já si uvědomila, že jsem v realitě. Že už nejsem na internetu. Cítila jsem, že musím něco udělat. Tady nemůžu klikat do klávesnice. Nemůžu koukat do monitoru a usmívat se. Tady vidí každý můj pohled. Pohyb. Co řeknu, to nemůžu smazat. Tady nemám více pokusů. Tady už musím mluvit najisto. Nemám moc času na rozmýšlení.
V tu chvíli jsem si uvědomila, že realita je mnohem krutější.
,,Ehm... co... chceš dělat?,, Zeptala jsem se váhavě.
Jeho oči ulpěly na mých. Teď jsem si všimla, že je má dokonale modré.
,,Poď ke mě.,, Stoupl si a přitiskl si mě k sobě. Nevěděla jsem, jak mám reagovat, ale trochu jsem se usmála. Chtěla jsem ho obejmout, ale on mi dal ruce na tvář a políbil mě. Nejdříve jsem mu to váhavě oplácela, po chvíli se to ale změnilo na vášnivou líbačku. Po chvíli si stoupnul za mě, přibližoval rty k mému krku...
A pak najednou tma. Nic jsem necítila....
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 1. may 2012 at 13:02 | React

Cliffhanger? :-)  :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement