Za 6 dní červenozlatý štědrovečerní stůl...

19. december 2011 at 19:11 | Kirma |  Kecy v kleci
Upřímně-přijde mi, jako by tenhle rok utekl hrozně rychle. Ani jsem se nevzpamatovala z Nového roku a už tu budou další Vánoce. A 6 dní je podle mě už krátká doba... Vypadá to skoro až neuvěřitelně, když vidím tu výzdobu venku, všechna ta světýlka, třpytivé ozdoby, až z toho bolí oči.
A jaký mám vztah k Vánocům?


Když jsem byla malá, milovala jsem Vánoce. Samozřejmě jako každé jiné dítě. Z okna jsem vyhlížela Ježíška, představovala jsem si, že místo hvězd jsou někde sáně, na kterých se zjeví. Jasně, jsou to jen naivní představy malého dítěte, které nemůže uvěřit tomu, že Ježíšek ve skutečnosti.... není. (Doufám, že tohle nečte nějaké dítě xD ) Ale nikomu to neberu.
Je to křesťanský svátek, ale většina lidí v 21. století to už jako svátek křesťanů moc nebere. Spíše jako dny volna, rozdávání dárků, dodržování tradic, konzumování cukroví, zdobení stromečku, jezení kapra (či jiného živočicha žijícího ve vodě) a podobně. Když to porovnám s Vánocema z hoodně staré doby, můžu podotknout, že je to sakra velký rozdíl.
Zajímavé je i oslavování vánočních svátků v jiných zemích. Mým snem je zažít Vánoce třeba ve Velké Británii (švestkový pudink a kachna pečená v troubě nezní vůbec špatně), nebo Vánoce v Japonsku, či USA zní lákavě.
Upřímně v dobách Vánoc neprahnu po dárcích, co nejvíce se přejíst cukrovím (pak následuje 2 měsíční abstinence po sladkém) a co nejvíce vyzdobit, ale záleží mi hlavně na míru mezi nejbližšími, respektu alespoň v ten Štědrý den, když po celý rok nás provází akorát stres a nervy...
Merry Christmas! A pokud to chcete i japonsky: Kurismasu Omedeto!

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement