Zima? Ne, to se jenom říká...

17. december 2011 at 19:56 | Kirma |  Fejetony
Budou skoro Vánoce, sníh nikde, a je docela teplo. Ano, tak takhle můžeme popsat prosinec roku 2011. Když každý den ráno vyhlédnu z okna, nevidím ani ten klasický malý poprašek, který se v předchozích letech objevoval v tuhle dobu docela často. Ten jsem možná viděla jen jednou v tomhle roce, ale dopoledne se to zase někam záhadně vypařilo. Takže šance na nějakou sněhovou nadílku okamžitě padla. Upřímně si myslím, že toho sněhu tenhle rok moc nebude.


Před několika lety už jsme v téhle době obdivovali krásu zasněženého povrchu, těšili jsme se na koulovačku a házení do sněhu, teď po sobě akorát můžeme házet trsy trávy a zbylé bláto z předchozího ročního období. Ano, podzim bych spíše také přirovnala k studenějšímu jaru, anebo končícímu létu, než k typickému podzimu. A jako by to pocítily i lesy, tak se mi zdá, že i toho listí napadlo o něco méně...
A čím to asi je? Zeměkoule se otepluje a roční období už nejsou takové, jako bývaly dříve. V zimě jen napadne sprška sněhu (možná ani to ne), podzim je skoro letní.... A tyhle změny se většinou týkají právě těchto už chladnějších období.
Sněhu se většinou potom dočkáme až na počátku jara a to už je podle mě trochu pozdě, ale co se dá dělat, to už se neovlivní, takže je nejlepší vyrazit za sněhem na hory.
Jinak příští týden má sněžit, tak uvidíme, co nám zima připraví za překvapení... 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lorraine of the Damned Lorraine of the Damned | Email | Web | 17. december 2011 at 20:09 | React

Děkuju za pochvalu návodu, ani nevím, napadlo mě to tak...samo! :D

Moc pěkný blog a také článek. Musím si to tu ještě pořádně prohlédnout...:) Jinak bych taky chtěla aby už sněžilo...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement