January 2012

Evanescence-My Heart Is Broken

31. january 2012 at 19:33 | Kirma

Nejnovější singl od skupiny Evanescence, při ní si vzpomenu na tolik věcí.. Je to jednoduše řečeno skvělý song pro přemýšlení, ale hlavně pojednává o zlomeném srdci, takže pokud jste se nedávno s někým rozešli, doporučuju si tento song pro uklidnění poslechnout...

Co má společného deprese a zoufalství?

30. january 2012 at 17:41 | Kirma |  Psychologické já
Upřímně-zoufalství pociťujeme občas každý. A je jen na nás, jestli bude dlouhodobé, anebo krátkodobé, jakmile se rozhodneme nějak se zoufalstvím bojovat.
Důvod tohoto stavu může být jakýkoliv. Vždy je to ale něco špatného, co nás duševně poznamená a my na to nestačíme. Jak jsem ale naznačovala výše, zoufalství je chvilkový stav, který by měl s malou pomocí odeznít. Anebo odezní sám od sebe podle toho, jak se člověk dokáže s danou situací smířit.

Stephen King-Geraldova hra

26. january 2012 at 18:02 | Kirma |  Knihy a jejich autoři
Většina lidí nedoporučuje číst právě tuto knihu jako první, pokud jste začínající ,,Kingař,, což je i můj případ. Tato kniha je považována za nejpsychologičtější dílo Stephena Kinga a já můžu říct, že jsem nad vyprávěním musela hodně přemýšlet, ale přečtení stálo za to!
Manželé Gerald a Jessie Burlingamovi občas provozují na své chatě hrátky, kdy Gerald přiváže Jessie k posteli pouty. Jenže Jessie najednou začne cítit, že tuto hru hrát nechce a dalo by se říct, že se i brání. Poté nešťastnou náhodou Gerald zemře a Jessie začne být v průšvihu, neboť zůstane připoutaná k posteli. Začne přemýšlet o životě, vzpomíná, co se jí během života stalo a brzy začne trpět i halucinacemi a pomalu šílet.... Dostane se na svobodu, nebo zemře připoutaná v poutech?

Hrozba 21. století

23. january 2012 at 19:30 | Kirma |  Kecy v kleci
Tak se dají nazvat různé sociální sítě typu Facebook, Twitter a podobně. Samozřejmě nejvíce se poslední dobou zaměřují zraky hlavně na Facebook, který představuje zatím největší hrozbu ve virtuální komunikaci. Sociální sítě mají dvě tváře: dokáží být k dobru, ale i ke zlu. A jak to můžeme chápat?

Hodnocení blogu

21. january 2012 at 11:50 | Kirma |  Interviews with blogs
Sem dávám hodnocení svého blogu, autorčin názor mi přijde dosti upřímný, ale takovýhle názor jsem přesně čekala :D Blogerce moc děkuji, zde se můžete pokochat názorem autorky:

http://jeji-kecy.blog.cz/1201/hodnoceni-blogu-i


Are you really innocent?

17. january 2012 at 19:41 | Kirma |  Psychologické já
Hodně se objevuje otázka, zda-li vůbec existuje nevinnost. Je možné, že v určitých situacích nevinnost opravdu je. Ale je třeba si ji hájit, pokud jsme v tom sami. Tento pocit si představím jako modrou vázu, která se může kdykoliv rozbít. Anebo může mít na sobě praskliny. Tím se dostáváme k věci, že nevinnost je křehká a nevinný není nikdo. Každý jsme na světě udělali nějakou pitomost, které teď litujeme.

Nemá to cenu

17. january 2012 at 17:09 | Kirma |  Fejetony
Setkala jsem se s případem doslovného kopírování z jednoho blogu do druhého bez jakéhokoliv zdroje a ani jednom písmenku o předchozím autorovi článku, či obrázku a podobně. Řeknu vám jedno: nevyplatí se vám to. Už jen z důvodu, že se najde nějaká duše, které bude krajně podezřelé, že si čte 2 stejné, anebo podobné články. Prý se tak nejčastěji stává při Tématech Týdne, které jsou na Blog.cz. Nemusí to být samozřejmě jen tady, ale všudemožně. Kamarádka se setkala s tím, že její blog byl kompletně zkopírován na jednu webovou stránku. Jednalo se o blog o Visual Kei a japonské hudbě. Jedna začínající webová stránka toho patřičně využila, okopírovala obsah od autorky a ještě k tomu ji hodila do černé listiny, jako že ONA okopírovala obsah od nich. A teď mi řekněte: je tohle spravedlivé?

Co mě zvedlo ze židle

16. january 2012 at 20:44 | Kirma |  Psychologické já
Jako každý den jsem projížděla různé servery jako TN.cz a podobný zpravodaj a narazila jsem na dost brutální články, které se zajímaly jak jinak případům týrání dětí. Ale nejvíc mě dostal nejčerstvější článek z přímo z Česka, který si můžete přečíst ZDE. Nejabsurdnější na tom všem je, že 7-letou holčičku psychicky (ale i fyzicky) týrali, nedávali ji jíst, musela v zimě chodit bosa a podobně a navíc ji tohle všechno dělala její babička s jejím přítelem, kteří za tohle mučení s psychickými následky dostanou jen podmínečný trest?? Ano, je to tak.

Red Hot Chilli Peppers- Otherside aneb vzpomínky na angličtinu

15. january 2012 at 17:40 | Kirma
Přesně tak, na tenhle song budu mít vzpomínky proto, že o AJ jsme popisovali různé činnosti, které lidé v tomto klipu provádějí, takže to byla skvělá, nezapomenutelná hodina plná flying, falling, singing a podobně :D Příjemný poslech a pokoukání!

Jen jedno říznutí může ovlivnit průběh života...

15. january 2012 at 13:14 | Kirma |  Psychologické já
Sebepoškozování. Slovo, které zná určitě každý člověk a představuje si pod ním jakoukoliv část těla pořezanou ostrým nástrojem. Nástrojem bolesti, ale i uvolnění. Jaké pocity probíhají člověku, který se cítí v hluboké depresi a nevidí jiné řešení, než se pořezat. Anebo spolykat nějaké prášky, či pokud vidí něco jiného. Pohání ho myšlenka, že si prostě nějak musí ublížit. Dostat ze sebe tu psychickou bolest, která mu byla způsobena.