Co má společného deprese a zoufalství?

30. january 2012 at 17:41 | Kirma |  Psychologické já
Upřímně-zoufalství pociťujeme občas každý. A je jen na nás, jestli bude dlouhodobé, anebo krátkodobé, jakmile se rozhodneme nějak se zoufalstvím bojovat.
Důvod tohoto stavu může být jakýkoliv. Vždy je to ale něco špatného, co nás duševně poznamená a my na to nestačíme. Jak jsem ale naznačovala výše, zoufalství je chvilkový stav, který by měl s malou pomocí odeznít. Anebo odezní sám od sebe podle toho, jak se člověk dokáže s danou situací smířit.

,,Dospělejší,, sestřička zoufalství je deprese. Je to mnohem horší a vážnější stav, kdy už opravdu potřebujeme profesionální pomoc, radu, útěchu ale hlavně (ne, nemyslím teď antidepresiva xD) oporu. Čím lepší máme kolem sebe společnost, tím lépe se zbavujeme své deprese. A to neplatí pouze pro ni, ale i pro zoufalství. Podle mě je lepší trávit čas se svými přáteli v horší době, protože alespoň tak na své problémy zapomeneme.
Ale co když chceme být se svými stavy sami? Za sebe řeknu jednu věc: já se svými zoufalstvími nikdy nechci být sama, protože by mě to užíralo víc a musela bych na ty problémy víc myslet, ať už dělám cokoliv.
Vždycky je lepší svěřit se někomu, komu věříte a máte u něj jistotu, že se vám nějak nevysměje, anebo vás nepošle někam s větou: ,,Vyřeš si to sám/a.,, Jo to bych potom mohla odpálkovat každého, kdo by se taky na mě takhle osopil....
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement