Jen se ptáme proč...

5. january 2012 at 17:46 | Kirma |  Fejetony
....A nedostává se nám odpovědi. Život je krutý a nic s tím nenaděláme, ať se snažíme jakkoliv. Můžeme pouze doufat v odpovědi, nezbývá, než se poddat tomu, co se děje. Lze změnit situaci nějakým činem, ale osud se většinou nedá řídit vlastní volbou. Je prostě určený.


A proč jsem se pustila do takového filozofování? Nedávno jsem četla článek o 15-leté dívce, která spáchala sebevraždu kvůli své lásce a kvůli šikaně. Když jsem koukala na fotku, usoudila jsem, že je hodně hezká a určitě mohla být velmi sympatická: když se ovšem rozpovídala. Rodiče o ní totiž řekli, že je stydlivá, plachá a kdeco ji rozhodí. Já se nedivím.
Našla si kluka, byla megašťastná a konečně začala žít. Poté se do něj zamilovala nejhorší rivalka z té ,,šikanovací party,, a kluka ji přebrala. A co potom ta chudinka stydlivá a bezbranná může udělat? Mohla se bránit, mohla jí ho přebrat zpátky (neboť dřív přece ONA chodila s ním.) Jenže ten kluk byl nejspíše tak neskutečně blbej a navedenej, že se nechal ukolébat nějakou namyšlenou frajerkou, která šikanuje ostatní. Tfuj.
Možná to tak bylo. Ale je to nejpravděpodobnější možnost. Dívka poté nechala vzkaz: "Nedokážu bez něj žít. Bez něj pro mě život nemá smysl,, a skončila pod koly autobusu. Poté v nemocnici podlehla svým zraněním.
A máme tu hned několik řešení, které dívce mohlo pomoci, než by bylo pozdě. Šikana prý byla dlouhodobá: mohla se bránit. Říct to nějakému člověku, kterému věří, například tomu klukovi (ten by si potom hodně rozmyslel, jestli poletí do vztahu s takovou tyrankou) a poté ten problém začít řešit.
A co potom to přebrání? Možná to není tak jednoduché, hlavně když jejího nejmilejšího člověka dostane právě ta osoba, kterou ona na celém světě nenáviděla. Tady asi by také pomohlo se někomu svěřit (pokud měla například nejlepší kamarádku, anebo rodičům) no a poté se nabízí další šance: měla FB, tam určitě nějaké přátele... ona napsala, že jde za kamarádkou a napsala: Sbohem. To zaalarmovalo její přátele a rodiče, kteří se ji snažili přemluvit, aby se vrátila domů. Je to smutné, ale je to tak...
Je mi té dívky neskutečně líto. Bohužel se proti silnějším jen tak neubráníme, když jsme stádo lidí, kteří následují bezmyšlenkovitě ostatní a bojí se mít vlastní hlavu....
Pokud si chcete článek přečíst podrobněji, tak zde:

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Yuuka Yuuka | Web | 6. january 2012 at 23:02 | React

chudak holka, je mi ji lito, ale nemuzeme ji soudit za jeji činy, jelikož nevíme, jak bychom se zachovali my. třeba bychom dopadly stejně, možná bychom to někomu přece jenom řekly. každopadnš doufam, že ty holky, ktere ji sikanovali, byly potrestany.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement