Nemá to cenu

17. january 2012 at 17:09 | Kirma |  Fejetony
Setkala jsem se s případem doslovného kopírování z jednoho blogu do druhého bez jakéhokoliv zdroje a ani jednom písmenku o předchozím autorovi článku, či obrázku a podobně. Řeknu vám jedno: nevyplatí se vám to. Už jen z důvodu, že se najde nějaká duše, které bude krajně podezřelé, že si čte 2 stejné, anebo podobné články. Prý se tak nejčastěji stává při Tématech Týdne, které jsou na Blog.cz. Nemusí to být samozřejmě jen tady, ale všudemožně. Kamarádka se setkala s tím, že její blog byl kompletně zkopírován na jednu webovou stránku. Jednalo se o blog o Visual Kei a japonské hudbě. Jedna začínající webová stránka toho patřičně využila, okopírovala obsah od autorky a ještě k tomu ji hodila do černé listiny, jako že ONA okopírovala obsah od nich. A teď mi řekněte: je tohle spravedlivé?

Bohužel jsem se s kopírováním setkala i já. Šlo o článek (na téma týdne): Ty budeš litovat, že jsi se narodil... Po několika dnech jsem našla komentář, který mi vzkazoval, že někdo ode mě okopíroval článek+mi poslal odkaz na daný blog. Když jsem se tam podívala, nemohla jsem uvěřit vlastním očím, jak někdo může být tak drzý, že si klikne s libostí na nějaký blog a totálně celé to okopíruje bez zdroje a autora. Samozřejmě, že jsem to nenechala jen tak a s vařící krví ve mě jsem blog nahlásila a přidala jsem komentář směřující k osobě, co neumí být originální a nedokáže z vlastní hlavy vymyslet článek a svůj vlastní názor. Naštěstí autorka nejspíše ze strachu (anebo si uvědomila, co udělala) článek vymazala.
Nemluvím o blozích a stránkách, které mají v nadpisu Referáty, Věda a podobně. Tyto webovky, kterí slouží jako pomůcka, či encyklopedijní materiál, jsou pomocníkem pro nás. I když témata, by se spíše podle nich měla zpracovat do svých slov, než jen slepě kopírovat a nevědět, co vlastně kopírujeme.
Určitě hodně lidí se setkalo právě s touto nepříjemnou věcí. Stejně to platí i u autorských obrázků, videí a podobně. Tady jen můžu říct, že si to nenechte líbit. Cokoliv, co vytvoříte, ať už je to namalované, vyfocené, napsané je vaše a nikdo nemá právo vám to kopírovat bez zdroje anebo uvedení autora. Kopírovat z cizích blogů a přijetí za svoje je ubohost a jen důkaz toho, že daný člověk nemá nápad, jak se nejspíše zviditelnit, či něco vymyslet vlastního.
Přece každý jsme originál, máme vlastní hlavu, názory a myšlenky, hlavně když máme svůj blog, který si chceme prosadit.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jannie Jannie | Web | 20. january 2012 at 18:22 | React

Je to od některých lidí hnusné! Takové skutky jsou nejhorší, člověk, který tohle dělá by blog vlastnit neměl.Pokud neví, o čem vlastně psát nebo kreslit, nemá žádnou fantazii a vlastní tvorbu, proč se sem vůbec cpát? Je to opravdu sprosté.Naštěstí se mi to ještě nestalo, ale kdo ví, třeba někdy objevím svůj článek pod jiným jménem...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement