Podej mi prst a utrhnu ti celou ruku..!

14. january 2012 at 20:31 | Kirma |  Kecy v kleci
Jak jinak vyjádřit svůj vztek, než touto větou. Když máte někoho chuť zabít, jste nepříjemní na své okolí, div vám nejde pára z uší a neprskáte kolem sebe jed. A za tohle všechno může obyčejná a mnohdy nevysvětlitelná prkotina, která dokáže rozhodit vaši psychiku tak dokonale, že máte pocit, že jste asi z jiné planety.

A přesto to může být cokoliv: někdo vás dobře setře, že najednou nemáte slov, naštve vás něčí nespravedlnost, anebo vás prostě jen někdo naštve už svým vystupováním. A každý máme svůj ,,den blbec.,, Můžeme to prostě svést na něj, anebo máme výbušnou povahu tzv. cholerismus.Říká se, že nejhorší kombinace je spojení flegmatika (lhostejného člověka) a cholerika (výbušného člověka). Podle mě se s nimi dá mluvit v pohodě, jen musíte s nimi opatrně. Tito lidé mají většinou nejen křehkou povahu (kterou nedávají najevo), ale mají tendenci vybuchnout v tu nejméně vhodnou chvíli. Přesto se v jejich povahách nachází i špetka, anebo kousek jak chcete sangvinika (věčného optimisty), takže je s nimi skvělá společnost, pokud mají dobrou náladu.

Pak nám zbývá ještě jeden nádherný povahový rys a to je melancholismus. Na jednu stranu nádherná povaha, člověk je zapřísáhlý romantik, vidí ve všem nádhernou, čistou magii a dokáže snít s otevřenýma očima. A skoro nic ho nenaštve, jen má křehké srdíčko. Takové lidi dokážu upřímně obdivovat už jen z toho důvodu, že mají čistou duši, většinou. Neznám nějakého buranského melancholika, co si ve své hlavince spřádá plány na sériovou vraždu i když, co my víme.. xD A co ta druhá strana? Mlčeti zlato. Přesně tak, z melancholika musíte páčit každé slovo, skoro je nerozpovídáte a hlavně si myslíte, že se musí utápět pořád v depresích, jak nic neříkají a jenom kývají. Ale samozřejmě to tak nemusí být. Melancholik může být spojen jak se sangvinikem (což je nejlepší existující spojení, ale bohužel vzácné), tak i s cholerikem, či s flegmatikem. To už potom není tak dobré, ale co se dá dělat, každý jsme nějaký.

Když to shrnu, tyto povahové rysy se můžou (co můžou přímo měly by) kombinovat, neboť bez nich bychom byly bezcharakterní zvířata. Kdybych měla mluvit za sebe, nikdo nemáme jen 2 charakterní rysy, ale maximálně 3. O sobě bych tvrdila že jsem cholericko-flegmatická sangvinička, i když někdo si může myslet něco jiného, tohle je pouze můj názor... Ať už je to jakkoliv, každý jsme originální jak povahou, tak i svým celkovým dojmem na ostatní ;)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 HOLČINY HOLČINY | Email | Web | 18. may 2012 at 15:05 | React

pěkný !

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement