Stephen King-Geraldova hra

26. january 2012 at 18:02 | Kirma |  Knihy a jejich autoři
Většina lidí nedoporučuje číst právě tuto knihu jako první, pokud jste začínající ,,Kingař,, což je i můj případ. Tato kniha je považována za nejpsychologičtější dílo Stephena Kinga a já můžu říct, že jsem nad vyprávěním musela hodně přemýšlet, ale přečtení stálo za to!
Manželé Gerald a Jessie Burlingamovi občas provozují na své chatě hrátky, kdy Gerald přiváže Jessie k posteli pouty. Jenže Jessie najednou začne cítit, že tuto hru hrát nechce a dalo by se říct, že se i brání. Poté nešťastnou náhodou Gerald zemře a Jessie začne být v průšvihu, neboť zůstane připoutaná k posteli. Začne přemýšlet o životě, vzpomíná, co se jí během života stalo a brzy začne trpět i halucinacemi a pomalu šílet.... Dostane se na svobodu, nebo zemře připoutaná v poutech?

Přiznám se, že na to, že to byla moje úplně první kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele četla, tak mě poznamenala na maximum. Vyžívám se v psycho hororech, jsem vždycky napnutá, jak to dopadne a tahle kniha je úžasná v tom, že opravdu nevíte, co máte čekat. Občas mě ale zarážely myšlenkové pochody, které mi přišly někdy zdlouhavé a zbytečné, ale snažila jsem se je nevynechávat, neboť mohly být klíčové. Ale tyto mouchy se hned smázly, jakmile jsem knihu dočetla. Prostě spisovatelovy drobnosti.
Nejvíce mě bavily hlasy, které Jessie měla v hlavě v podobě její bývalé nejlepší kamarádky Ruth, tzv. Ženušky a jiné hlasy. Myslím že právě ty byly podstatou toho, aby se Jessie dočista nezbláznila. Tuto knihu si někdy přečtu ještě jednou, ale spíše za dlouhou dobu, protože je opravdu dobrá na to, když si chcete pořádně zapřemýšlet. A tohle se u mě nestane nějak často:)

Informace:
Název: Geraldova hra
Spisovatel/ka: Stephen King
Typ knihy: Psychologický horor
Rok vydání: Výtisk z roku 2010, kniha napsána r. 1992
+/- : + dobrá na čtení, ještě lepší na zamyšlení a filozofií nad životem, navíc pojednává o tom, jak si dokáže člověk poradit v opravdu prekérní situaci, nejvíce vás překvapí konec knihy
- občas nudné a nepochopitelné pasáže, navíc pro slabé žaludky občas dost morbidní části
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jannie Jannie | Web | 29. january 2012 at 10:06 | React

Už jenom z té obálky mám chuť si ji přečíst. Asi si v pondělí zajdu do knihovny :D

2 Yuuka Yuuka | Web | 3. february 2012 at 10:10 | React

doma mám něco málo přes pět knížek, které si chci přečíst, na papíře mám napsáno dalších devět, které si chci půjčit z knihovny a teď k nim prostě musím dopsat i tuto :D už jenom podle té obálky jsem si řekla, že to je knížka pro mě a ten děj....:D

3 Darion Darion | Web | 13. may 2012 at 12:01 | React

Jé, tak už vím, co si přečtu. Od Kinga jsem četla cca plus mínus patnáct knížek a právě se chystám na nájezdy  na knihovnu, neboť nemám již co číst. A nejspíš si půjčím i Geraldovu hru, neb to zní opravdu dobře. A pokud je o to přemýšlení a zdlouhavé pasáže, tak to se najde snad v každé jeho knize, tedy krom "Bachmanek" (to, co psal pod pseudonymem  Richard Bachman), tam jsem ještě na takové věci nenarazila, ale taky se to dobře čte, příkladem je třeba takový Běh o život. :)

4 Sofia Sofia | Web | 22. july 2012 at 12:02 | React

Geraldova hra je moja naojobľúbenejšia od Kinga! Je to neuveriteľná kniha, ako si povedala je to veľmi psychologické dielo a to ma na tom fascinovalo najviac. No možno časom narazím od neho aj na niečo lepšie, uvidí sa. A čo ty? Chytil ťa King, či nechytil? :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement