Začínáme s čistým štítem

1. january 2012 at 12:12 | Kirma |  Fejetony
1. ledna si většinou ani neuvědomuji, že je Nový rok, přijde mi, jako by se nic nezměnilo. Jen prostě píšeme místo jedničky dvojku a doufáme, že tenhle rok bude lepší, úspěšnější a pozitivnější. Člověk buď začne nanovo, anebo nechává svůj život volně plynout dál. Určitě máme do tohoto roku naplánovaného něco nového, možná očekáváme nějaké změny, které se budou odehrávat.

Kdybych měla mluvit za sebe a shrnout rok 2011, tak na ten budu vzpomínat s pocitem, že kromě pár změn, které byly opravdu zásadní se tento rok nějak nelišil od těch ostatních. Přestoupila jsem na střední školu, zvykala si na novou společnost, navštívila nádherná místa (s tím jsem poznala i nové příbuzné, které jsem do roku 2011 vůbec neznala, anebo jsem si je alespoň nepamatovala) a také jsem začala pořádně přemýšlet o svém životě. To, že jsem se začala učit nový jazyk, poznala zblízka kulturu mé oblíbené země, je pouze doplněk. Nekladla jsem si ani pořádné cíle, podle mě je na to čas spíše teď, když jsem si zvykla na to všechno kolem mě.
Pak jsou tu takové drobnější věci, jako to, že jsem se více věnovala svému blogu, přečetla méně knížek ,,než je zdrávo,, a upevnila vztahy s některými lidmi.
Nejkouzelnější na tom všem je, že tyto věci se začaly dít spíše ke konci roku, než v průběhu. Neříká se, že střední škola každého alespoň trochu změní....? Ten průběh roku, kdy jsem ještě chodila na základní školu a uvědomovala si, že bude konec, byl pro mě nepředstavitelně stereotypní. Přitom však od 30. června, kdy jsem se loučila se všemi svými bývalými spolužáky jsem zjistila, jaká změna přijde, co to pro mě bude znamenat. A díky tomu jsem začala více přemýšlet o životě. A poté se všechno nabalovalo jako klubko nitě.
Tak jo, doufám, že jsem vyjádřila vše, co jsem chtěla a já doufám, že jste měli skvělý rok 2011!
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement