Homosexuality is not crime!

24. february 2012 at 20:04 | Kirma |  Psychologické já
Povídá se o tom stále dokola a dokola a je to omílané téma, které má příznivce i odpůrce. Homosexualita. Někomu při tomto slově naskočí husí kůže a někdo řekne: ,,Je to přece úplně normální věc.,, A já se přikláním k tomu druhému názoru.

V dávných dobách se homosexualita musela skrývat, neboť za ní byl trest upálením. To je dost kruté, i když si pomyslíme, že lidé byli v té době vyděšení opravdu z čehokoliv. Jakoukoliv pro ně nenormální věc typu vědění do budoucnosti, dobré myšlení, prosazování svých názorů, ale i právě homosexualitu považovali za práci démonů, čarodějnictví a kacířství. Pro to v té době raději nikdo svou pravou orientaci nedával vůbec najevo a raději zplodil potomka i když s nechutí a nesplnitelnými touhami ze svého pravého já. To byl středověk.
Když se ale přesuneme do současnosti, zjistíme, že i dnes se najdou odpůrci této sexuální orientace. A co je na tom všem smutné, že většinou bezdůvodně. Možná netuší, co to obnáší, že je to normální láska, jako mezi opačným pohlavím.
S odporem se na homosexualitu dívají hlavně lidé od 40 výš, než generace nás teenagerů, ale samozřejmě se najdou i lidé z jiných generací, kteří si myslí, že vystupovat z davu je něco nepřirozeného. Je známo docela dost případů, kdy například ve školách byli tito lidé šikanováni za svou orientaci a to docela drastickým způsobem. V nejhorších případech to vedlo k sebevraždám.

Tyto lidi ale musíme pochopit, pro to, co cítí. Nikdo jim v tom nemůže bránit, neboť to už mají v sobě a jen tak to nezmění. Stejně příbuzná orientace je bisexualismus. Ten je také normální a měl by se brát jako přirozená věc. Homosexualita není nemoc. Nedá se vyléčit práškama, chozením po terapeutech a podobně... To je jako kdyby vás někdo chtěl vyléčit z heterosexuality. Určitě byste se bránili.

Proč je ale vlastně homosexualita tak zavrhována? Protože je to něco odlišného v oblasti sexuality. Nejde tam biologicky zplodit potomek, pokud chce pár vlastnit dítě, musí si ho buď adoptovat, anebo v případě žen uměle oplodnit. Nese to ale i určité výhody. Všechno je pouze o psychologii. Blízcí lidé se s tím musí smířit.

Můj názor na homosexualitu je jednoznačný: podle mě je to naprosto normální a přirozená věc. Nemám důvod ji nějak odsuzovat, či dokonce popírat. Nikomu jeho názory neberu, ale myslím si, že tato orientace by měla zůstat normální respektovanou věcí ve společnosti.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Citron Citron | 5. april 2012 at 17:20 | React

SKVĚLÝ článek :) Wow ikdyž se musím přiznat! Já jakožto křesťan bych měla homosexualitu odsuzovat ale jsme JEN lidi. Mimoto jestli jsi tento článek psala sama tak RESPEKT :D Ne fakt, líbí se mi jak to bereš z psychologického hlediska :) A to mě hodně zaujalo protože bych taky jednou ráda vystudovala psychologii :) Konkrétně grafologii (tj. rozpoznat povahu z písma atd..) :) Super

2 Rudovlasá Víla Rudovlasá Víla | Web | 20. april 2012 at 15:39 | React

Sama jsem bisexuálka a zatím se setkávám s negativními reakcemi.
Chodila jsem s jednou slečnou, bylo to normální líbat se na ulici, když kolem nás bylo plno lidí..ani jedné to nevadilo, zato zbytku světa ano.
Jedni jen nečinně přihlíželi, další řvali "Buzny"..
Krom toho mám dost přátel gayů, lesbiček nebo bisexuálů. Jsou to (až na vyjímky xD) normální lidé.

Pěkný článek :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement