Jsem Donald´s.. McDonald´s!

11. february 2012 at 12:06 | Kirma |  Kuriozitky
Určitě každý známe ten nejslavnější fastfoodový řetězec z Ameriky, který najdete skoro v každém větším městě po světě. Má spoustu příznivců, ale i odpůrců, což dokonce rozjelo i kampaně proti McDonald´s, aby byly zrušeny, zbourány,... Největší oblíbenosti se ale těší hlavně u Američanů, což je vcelku logické. Jenomže asi málokdo si uvědomuje, co si do toho žaludku vlastně cpou.

Co dodat, cheeseburger a hamburger si občas dáme každý. V přiměřeném množství nic takového neuškodí. Ale radši bych se patlala s těmahle věcičkama doma, než utrácet za pořádný chemický hnus 50 Kč a věřit, že jsem ,,udělala zase něco dobrýho pro sebe,,. McDonald´s má několik účelů: najíst se, zjistit, že vám to nestačí, neboť ten hlad se nastartuje ještě víc, koupit si ještě několik takových podivných výrobků a pak mít pocit, jako že vybuchnete. A to všechno za neskutečný pakl peněz, který jste mohli využít za něco lepšího a užitečnějšího. Dokonce i za něco zdravějšího.
A v čem spočívá tohle všechno? Špatná příprava, smažení a celková úprava jídla. Asi nejtypičtější složkou těchto ,,jedlých chemikálií,, jsou konzervační látky, které dělají z cheeseburgerů a hamburgerů (ale nejen z nich) nesmrtelné zabijáky, pokud je budeme požívat ve velkém množství. Schválně si zkuste takový malý pokus, o kterém nám říkal učitel: kupte si cheeseburger a pak si udělejte cheeseburger podomácku. Nechte obě dvě housky týden na vzduchu a sledujte, co se postupně děje. ,,Normální,, cheeseburger se vám zkazí a začne se na něm tvořit plíseň, zatímco Cheesu z Mekáče se naprosto nic neděje. A právě tohle mají na svědomí látky, které mají vliv i na naše zdraví a váhu. Požívání těchto látek má za následek nadbytek váhy, přinejhorším ucpávání cév a podobně. S tímhle se prostě tělo nedokáže vyrovnat, pokud to do sebe cpete jedna radost. Fakt dobře to chutná, ale vašemu žaludku ne.
Když si vezmete složení např. masa, které obsahuje každý správný hambáč, cheeseburger či něco jiného, tak by se dalo říct, že je to ten správný miš-maš. Hovězí+býčí+vepřové+ještě něco jiného=totálně nádherně vypadající placka, kterou jen hodíte do special upravený housky a máte luxusně vypadající typický výrobek z Mekáče, který jen čeká na svého poživatele. Jen každá složka, kterou obsahují tyhle ,,pochutiny,, má v sobě neskutečně tuků.

Tohle všechno má za následek obezitu a podobné nemoci, kterých se jen tak lehko nezbavuje.

Jiný úhel pohledu:
Když tohle všechno vezmeme z ekonomického hlediska, je fajn, když dětské oko pohlédne na vitrínu plnou hraček, které nabízejí týden co týden v Happy Mealu za 89 Kč, bůhví, jestli to teď už není dražší. A co z toho má to dítě? Když to vezmu ze svého pohledu, tak jen tu hračku, neboť celý obsah se skládá jen z malinkýho balíčku hranolek a pár kousků masa. Možná je to docela dobrý ekonomický tah, možná je to inteligentní myšlení těch výrobců. Míň jídla pro děti, míň kalorií-upřímně nevím, kolik je dohromady kalorií v takovém balíčku Happy Mealu, takže tady bych neřekla, že by to záleželo na tom, že by mysleli na hlad dítěte, do toho méně kalorií než do obyčejného hamburgera anebo cheeseburgera. Jen by to mohlo být levnější, i když to je asi účel toho všeho. Čím méně, tím dražší to je.

A co říct závěrem? Občas za čas si dát něco z Mekáče neuškodí, ale jíst to každý den ve velkém množství je skoro na sebevraždu. Já osobně McDonaldy a KFC a podobné fast foody nemám ráda. Ale je to každého individuálního věc.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Alice Alice | Web | 12. february 2012 at 20:24 | React

Tak to s tebou musím jedině souhlasit.Já v tom pravým ,,Mekáči" byla jen dvakrát za život.V těch ostatních fast foodech už víckrát,ale nemám to ráda.Když vidím,v čem to všechno koupou-ty litry oleje-přesto hranolky by se daly udělat normálně v troubě beze všeho...
Je to sice dobré na chuť,ale když si vzpomenu,co do toho dávají,chuť hned každýho přejde xD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement