Rozhovor s blogerkou Nikiska53

23. february 2012 at 18:03 | Kirma |  Interviews with blogs

1. Proč jsi si založila blog a jak dlouho už ho máš?
V květnu tomu bude už rok, co mám blog. Založila jsem si ho proto, abych tam mohla přidávat to, co napíšu. Vlastně mě vždycky bavilo blogování, ale nikdy jsem nebyla zaměřená na nějaké určité téma. Až později jsem zjistila, že psaní povídek mě opravdu baví a tak jsem si založila blog s touhle tématikou :)..2. Všimla jsem si, že tvůj blog je hodně zaměřen na povídky a Harryho Pottera. Jak dlouho píšeš povídky a kde hlavně bereš inspiraci?
Jak se to vezme. Zkoušela jsem si psát vlastně už od páté třídy, protože mě vždycky bavil sloh a všechno kolem psaní a tak... Povídkama ze světa Harryho Pottera jsem se začala zabývat asi před dvěma lety, ale své díla jsem nikde nezvěřejňovala, protože jsem je nikdy nedopsala a nebyla jsem ještě moc dobrá. Takže by se dalo říct, že jsem s psaním oficiálně začala asi před rokem. Kde beru inspiraci? Těžko říct. Bude to znít možná divně, ale většinou asi z grafiky. Když se nudím, různě si hraju z grafikou, tvořím obrázky a pak, když si je prohlížím, tak mě najednou napadne děj i zápletka. Někdy mě něco napadne čistou náhodou ve škole, když máme vyučování, nebo když jen tak ležím a poslouchám písničky.

3. Od kolika let se zajímáš o Harryho Pottera?
Prakticky jsem s tím vyrůstala. Pamatuju si, jak jsem měla asi sedm let, ležela jsem v posteli a dívala se pořád dokola na první díl. Ale tak více jsem se o něho začala zajímat asi ve dvanácti letech, kdy se mi ve filmu strašně zalíbil Draco Malfoy (Tom Felton).

4. Jaký je tvůj nejoblíbenější HP díl?
Určitě druhý, třetí, šestý a sedmý. Ostatní se mi taky líbí, ale tyhle čtyři nejvíc.

5. Kdo je tvým vzorem v osobním životě?
To je dost těžká otázka a musím přiznat, že jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Řekla bych, že asi nemám žádný vzor.. hodně lidí sice obdivuji, ale nevím, jestli by se dalo nazvat, že jsou mým vzorem...

6. Jakou posloucháš hudbu?
Jak kdy. Vždycky je to podle nálady. Někdy si pustím Selenu Gomez, jindy Mandrage. Poslední dobou se mi začíná líbit skupina One Direction, ale zatím jsem si oblíbila jen dvě písničky.

7. Co tě dokáže urazit, naštvat, ale naopak i zklidnit a rozveselit?
Dokáže mě naštvat, když se mi někdo stará do života a přitom o mně skoro vůbec nic neví. Nebo když mi mamka pořád chodí do pokoje a nezavírá dveře :D (To není tak závažné :D). Zklidnit mě dokáže procházka s mým psem, sledování filmů, nebo poslouchání písniček. Rozveselit mě dokáže každá blbost. Stačí, když si píšu s nějakou kamarádkou, nebo dostanu dobrou známku ve škole...Připadá mi, že já jsem skoro pořád veselá.

8. Jakmile jsem přišla na tvůj blog, tak to, co mě na první pohled okamžitě zaujalo byl design. Vytváříš designy sama a pokud ano, jak dlouho se tomu věnuješ?
Děkuju. Ano, designy si vytvářím sama a abych řekla pravdu, nikdy nejsem stoprocentně spokojená. V grafice jsem teprve začátečník.

9. Tvůj nej film?
Určitě Harry Potter a jinak mám ráda takové ty "dívčí romantické filmy" - například Rande s hvězdou, Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty, apod. Nevím proč, ale hrozně mě to baví.

10. A poslední tak trochu nevšední otázka: Dost mě zaujala rubrika Hra se slovíčky. Přijde mi to jako skvělý nápad a ty povídky jsou pak dost zajímavé :-D Nevymyslela by jsi na svůj blog něco podobného s obrázky? Mohlo by to být dost zajímavé :-)
Díky :).. Popravdě už jsem nad něčím s obrázky uvažovala. Zrovna včera jsem se pokoušela udělat takovou obrázkovou povídku, ale potom jsem to smazala, protože se mi to nezdálo moc dobré. Ale uvidíme...možná se k tomu ještě vrátím.

Blogerce moc děkuji za rozhovor!
 

2 people judged this article.

Comments

1 Sherylin Lee Sherylin Lee | Email | Web | 23. february 2012 at 21:05 | React

Ahoj, prepáč za tú drzosť, že som si neprečítala článok, ale mňa zaujalo Tvoje meno. Videla som ho v jednom komentári a tak som prišla na Tvoj blog. Asi Lee je dosť zvyčajné pseudonymum (časť :D). A ináč by som Ti možno ani nenapísala, ale aj to ma prekvapilo, že máš také písmo použité vo voliteľnom menu ako ja :). Krásna zhoda okolností, akurát ja mám kus odseknuté y-lony a pod... ale veľmi ma to prekvapilo a v príjemnom zarazilo :). Ináč krásny blog a na prvý pohľad sa mi zdá, že je to máš aj dobre prepracované :).

2 Nikinka Nikinka | Web | 24. february 2012 at 0:24 | React

To já moc děkuju za rozhovor :-) .. Jinak - už jsem zveřejnila rozhovor s tebou, tak jestli budeš chtít, můžeš na to mrknout a překontrolovat to :-)
http://nikiska53.blog.cz/1202/rozhovor-s-kirmou-lee

3 Mája Mája | Web | 24. february 2012 at 10:54 | React

Děkuji za komentář a máš pravdu :)) Praxe je podle mě o hodně víc důležitá, než teorie ;))

4 Sherylin Lee Sherylin Lee | Email | Web | 24. february 2012 at 18:18 | React

[1]: Zhoda pseudomien. Ďakujem za pochvalu dizajnu :). Dobre vedieť, že u vás sivá je šedá. Vyvolalo mi to úsmev na tvári...:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement