March 2012

If you have got time, you are the happiest person in the world.

29. march 2012 at 16:09 | Kirma |  Příběhy
Další jednorázovka, která pojednává o tolik nenáviděném, ale i milovaném čase a co všechno nám může provést, pokud si ho nebudeme vážit... Pro lepší dojem z povídky doporučuji pustit si Frozen od Madonny:) Přeji příjemné čtení!

Just myself (talking about happiness)

26. march 2012 at 17:40 | Kirma |  About me
Držím své světlo naděje v dlaních a odpočítávám vteřiny ke štěstí. Jenže já vím, že to štěstí přijde za dlouhou dobu a bude jen krátkodobé.
Přemýšlím o životě. Kéž bych mohla dohlédnout až za ty všechny oceány a moře, dostat se přes všechny ty překážky, které nám jsou v životě kladeny, protože život je jeden velký oceán přes jejichž vody se stejně nedostaneme. Kéž bych mohla vysekat všechny ty trny, které se nám zabodávají do duše a nechávají nám na ní trámy, které nekrvácí, ale pouze bolí.

Black death

25. march 2012 at 10:57 | Kirma |  Příběhy

Rozhodla jsem se napsat kratší jednorázovku po dlouhé době, doporučuji si k ní pustit tento song od Yiruma-River Flows In You pro větší dramatičnost a atmosféru. Přeji příjemné čtení!

Záhada zvaná novinařina II.: Teenager´s magazines

24. march 2012 at 20:28 | Kirma |  Fejetony
Dennodenně se setkáváme s různými výtisky typu Blesk, Právo, Hospodářské noviny, Aha! a podobně. Čteme je buď jen tak abychom měli co číst, chceme se dozvědět něco nového, nějaké pikantnosti ze světa i z domova, či ze života celebrit. Jsou většinou levné, ale dozvíme se dost informací. To je jen nějaký výčet výhod novin, časopisů a podobných výtisků, které tvoří součást našeho mediálního života.
Dnes je článek zaměřen na časopisy pro nás, teenagery. A ty už nejsou tolik levné, jak jsem psala výše. Bravo, Bravo Girl, Popcorn, Top Dívka a podobně, to jsou asi nejznámější teen časopisy. Těmhle věcím říkám ,,bulvár pro mladé.,,

Záhada zvaná novinařina I.:Co lidé píší v bulvárních plátcích

24. march 2012 at 9:57 | Kirma |  Fejetony
Dennodenně se setkáváme s různými výtisky typu Blesk, Právo, Hospodářské noviny, Aha! a podobně. Čteme je buď jen tak abychom měli co číst, chceme se dozvědět něco nového, nějaké pikantnosti ze světa i z domova, či ze života celebrit. Jsou většinou levné, ale dozvíme se dost informací. To je jen nějaký výčet výhod novin, časopisů a podobných výtisků, které tvoří součást našeho mediálního života.
Když se ale podíváme na tyto typy médií z jiné strany (mluvím např. o bulvárních časopisech), jedná se o jedno pořádně nicotné čtení o něčem, co nás přesvědčuje naprosto zbytečně o tom, že to je prostě pravda a my s tím nic neuděláme. Zaměřím se právě teď na bulvární plátky.

My country...?

19. march 2012 at 18:10 | Kirma |  Kecy v kleci
Tak čím začít. Asi tím, že jaksi taksi v Evropě leží země jménem Česká republika. No a právě to je náš domov, kam se můžeme stále vracet, naším mateřským jazykem je čeština, hlavní město Praha, atd. atd... tohle by vám nejspíše řeklo dítě ze základní školy, kdyby mu někdo zadal úkol: řekni něco o naší zemi.
Ale já už se na ČR dívám z trochu jiného úhlu pohledu. Postupem času zjišťuji z médií různé problémy, které naše země začíná mít. Ekonomická krize, vysoká nezaměstnanost, vládní reformy, zvyšování DPH a mohla bych pokračovat dál. Jasně, možná v tom nejsme sami, podívejte se například na Řecko. To je ale na jiné téma.

Virtual Reality 20.

17. march 2012 at 19:12 | Kirma |  Virtual Reality
Opřela jsem se o zeď a zadívala se tzv. do blba. Je to strach, nebo vzrušení z plánovaného útěku, co mi tak sevřelo žaludek?
Ann se moc nezdržela, přišla po chvilce.
,,Holky se ptaly, proč pořád někam chodim.,, řekla, když zavírala dveře.
,,A co jsi jim řekla?,, zeptala jsem se.
,,Že se prostě chci jít projít. Nic jinýho.,,
,,Já myslim, že maj podezření, že chodíš za mnou.,, podívala jsem se stranou.
,,Proč? A stejně-má jim to bejt jedno, ať sou hlavně rády, že jsou naživu.,, řekla nenávistným tónem.
,,Vy se moc nemusíte, koukám.,,
,,To víš že ne. Ale však, znáš to.,


My opinions about myself

16. march 2012 at 19:45 | Kirma |  About me
Mám svůj život, svoje názory a každému to může být jedno. Každý si může žít svůj život podle sebe, aniž by mu někdo něco diktoval. Každý jsme originál bez ohledu na věk, pohlaví, chování a vzhledu. Ale to už každý zná. Jenže kdo se tím řídí? Slovo upřímnost už je pro někoho cizí slovo. Já jsem se rozhodla tady udělat výčet věcí, za které se nestydím a stydět nebudu. Protože je to můj svět.
Pokud někdo nechce číst, nemusí.

Zahrajeme si takovou hru...

12. march 2012 at 22:06 | Kirma |  Psychologické já
...na pravdu. Pravidla jsou jednoduchá. Stačí pouze odpovídat na mé otázky. Ale pozor-pravdivě. Každá lež může být osudná pro tvůj život. Pouze tvá upřímnost tě může zachránit. Na každou odpověď máš 10 vteřin. Pokud neodpovíš do té doby, odpověď se automaticky zapisuje jako lež. Pamatuj si to.
Začínáme.