Moment, Hned Dorazím

6. march 2012 at 17:26 | Kirma |  Kecy v kleci
Všední věc skoro každého z nás. Je to jako z ČD-Čekej, Dorazím. Pomalé, nepřesné a drahé. Ale i užitečné. Nemáte-li auto (nebo nemáte oprávnění na řidičský průkaz), je MHD to nejlepší řešení. A hlavně například v Praze, tam se třeba bez metra neobejdete (snad pokud byste měli odvahu na pořádnou pěší túru po Praze xD)

Určitě si každý z nás všiml, že MHD podražuje a jde to stále nahoru. Ještě si vzpomínám, jak mi jako malé říkali, že třeba lístek na autobus stál 2 koruny (abych teď nekecala, ale tak nějak to bylo), zatimco teď jsem ráda, že každý den 2x dojíždím 20 km a platím za to celkem 28 Kč. A to je ještě studentské jízdné. Takže na celý týden mě to zruinuje o (zaokrouhleně) 150 Kč. Je to možná tou renovací dopravy, či možná ještě ,,pomalejším systémem,, MHD.... No ať je to jak chce, musíme to holt vydržet.
Ale i řidiči aut nemají výhodu, tam zase musíme brát ohledy na benzín. Litr za 35,70, to už je taky dost. A co se týče dopravy, o auta je mnohem větší starost, než když prostě nastoupíte do autobusu, řeknete kam chcete, zaplatíte a nemusíte se o nic starat.
Další věc jsou jízdní řády. Teda upřímně: v těch normálních se moc dobře neorientuju, protože se v tom člověk dost ztrácí... A málokdo se v nich umí vyznat, což je třeba i můj případ (doufám, že mě za to teď neukamenujete), takže používám ty zjednodušené jízdní řády. Ale i ty nejsou přesné.
Jako každá věc, i MHD má svoje pro a proti... mám ráda cestování autobusem a určitými typy vlaků (jako např. Elephant a Pendolino), jinak mi moc nevadí metro. Jen si občas přeju mít místo vlaků přesné japonské Shinkanzeny, u kterých už dvě vteřiny zpoždění znamená vracení jízdného xD

 

1 person judged this article.

Comments

1 Foxx Foxx | Web | 6. march 2012 at 17:39 | React

Ta fotka to zabila...XD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement