Answers

28. april 2012 at 20:01 | Kirma |  Otázky
Jannie/Web/26.dubna 2012
Chtěla bych se zeptat...
Jaký je tvůj oblíbený a neoblíbený předmět ve škole a proč?
Jak jsi se dostala k téma anime, gotika atd. a čím tě to tak moc zaujalo?


Kirma:
Mám více oblíbených předmětů a mezi ně patří dějepis, jazyky (angličtina, japonština, trochu i němčina), český jazyk.
Jde o to, že díky dějepisu se dozvídáme něco z naší minulosti, sice jen v základních informacích bez nějakých podrobností (které ovšem někdy mohou být klíčové pro pochopení), ale přesto nám to dá skvělou představu o tom, jak asi svět vypadal před X stoletími. A možná přinese i nějaké poučení do budoucna.
Jazyky zbožňuji proto, že mluvit i něčím jiným, než naší megatěžkou češtinou, je skoro základní záležitost a pokud někdo umí více jak 5 jazyků, říkám tomu umění. Mě stačí, že se učím 3 jazyky a ještě dopodrobna probíráme taje čekého jazyka. Zatím mi to bohatě stačí, ale je možné, že postupem času se přidá ještě nějaký jiný jazyk.

Vezmeme to postupně. K anime a celkově k Japonsku jsem se dostala přes skupinu Cinema Bizarre. Ta totiž v roce 2007 vydala album Final Attraction a jakmile jsem viděla jejich styl a něco si o nich přečetla, pochopila jsem, že Visual Kei nemají rádi jen tak pro nic za nic. Ono na tom něco bylo. Poté jsem se seznámila se svojí dnes už nejlepší kamarádkou, která mě do tohoto světa Visual Kei tzv. vtáhla. Začala jsem poslouchat japonské skupiny jako Dir En Grey, The Gazette a podobně. Zlom nastal v době, kdy mi kámoška poslala nespočet songů od různých japonských skupin a mě začalo zajímat i něco jiného, než jen hudba. Začala jsem se koukat na anime (první zhlédnuté anime byla Nana), poté následovalo Death Note, Vampire Knight a různé yaoi a yuri povídky. Nakonec jsem se začetla do FullMetal Alchemist, které čtu doteď a Gravitation, které mi ochotně půjčila moje spolužačka.

Gothic už je tvrdší oříšek, protože k této subkultuře jsem se dostala až úplně hluboko teprv nedávno. Kdysi jsem byla strašná pozérka, mall-goth, která si prostě myslela, že když nosí černou a červenou barvu a poslouchá vše možné, jen ne gothic hudbu, že je strašně gothic.
Postupem času jsem narážela na blogy, které o gothic subkultuře psali a naštěstí jsem narazila na ty ,,pravé,, blogy, ne na ty pozérské. Díky tomu jsem začala poslouchat skupinu The Sisters Of Mercy, která se stala mojí nejoblíbenější. Poté se nabalovaly další skupiny jako XIII.Století, Bauhaus, The Cult, L´ame Immortelle a interpreti jako Devil Doll, Christian Death a podobně. Gothic je hlavně o hudbě a navíc, nemůžeš si najednou říct-super, teď budu gothic...Vyvíjelo se to u mě postupně, začala jsem u Nightwish, Evanescence, Within Temptation a podobně. Tyto skupiny samozřejmě gothic nejsou. A poté jsem díky různým anti-pozérským blogům a Youtube narazila na různé gothic skupiny, které jsou zmíněné výše.
Jinak poznámka: gotika je umělecký sloh ze středověku, jinak subkultuře se říká Gothic nebo Goth:)

Minu/Web/27.dubna 2012
Co je podle tebe lepší? Manga nebo anime?

Kirma:
Upřímně, tohle není tak jednoduchá otázka xD Manga je lepší v tom, že si procvičíš čtení a pořadí čtení různých obrázků. Ono se to nezdá, ale to čtení a pořadí u obrázků dá trošičku zabrat. Tam to totiž není jako u nás, nečte se to popořadě, ale naučí se to rychle. Holt Japonci musí mít vždy něco extra:D
Anime je zas dobré v tom, že si více dokážeš představit dané situace, které ti v manze mohou unikat, ale zase tam není to kouzlo černobílých nepohyblivých obrázků. Navíc jediné, co tam můžeš číst, jsou možná tak titulky :D Ne, vážně. Každý to má individuální, ale mám ráda obě varianty.

Ptát se můžete samozřejmě dále, budu jen ráda za vaše dotazy!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 ☼Cheer-mandarinka☼ ☼Cheer-mandarinka☼ | Web | 28. april 2012 at 20:15 | React

Ahojky,
přesně tak, to jsme prostě mi lidi. Všechno co jde svádíme na ostatní.
Jinak děkuji za pochvalu článku (Minulost) :)

2 Janet Janet | Web | 28. april 2012 at 21:12 | React

Děkuji za okomentování článku X). Máš super rubriku, je pěkné, že se tě můžou ostatní ptát na otázky X). Taky mám ráda jazyky X).

3 Martin Martin | Web | 29. april 2012 at 7:57 | React

Na dějepis máš stejný názor jako jé, naše historie byla zajímavá, tak proč se o ní nedozvědět, že :)
Jinak anime já moc neznám.... takže nemůžu moc soudit :)
Asi taky přihodím nějaký ten dotaz ;)

4 Jannie Jannie | Web | 30. april 2012 at 8:54 | React

Jo promiň, spletla jsem se :D
Díky za odpověď, jinak musím říct, že s těmi jazyky jsme si podobné, taky mě baví více čeština, angličtina atd. než otravné počítání.
Jinak Gravitation jsem četla a to bylo asi všechno z mého zásahu do anime.:D

5 Darkness Darkness | Web | 3. may 2012 at 17:22 | React

Zajímavý rozhovor :-).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement