Rozhovor s blogerem Andrew Ryan Blackem

6. may 2012 at 9:50 | Kirma |  Interviews with blogs
Doufám, že jsem to dobře vyskloňovala :D Ale pozor-poprvé tu máme rozhovor s blogerem, doteď jsme měli rozhovory pouze s blogerkami. A co se týče rozhovoru: je opravdu zajímavý a je to další z blogerů, které jsem si oblíbila. Odkaz:http://best-side-lily.blog.cz/


Proč sis založil blog a jak dlouho už ho vedeš?
Já ho nezakládal, založila ho L. v listopadu 2009 a já tam jsem pár měsíců, tuším od října 2011, i když jsem se o to zajímal už dřív a spolupracoval s L. prakticky od začátku :). Jen jsem nebyl vidět.
Ale když vezmeme otázku proč jsem se ho rozhodl vést i prakticky bez L., tak můžu odpovědět: proto, abych nabral nové čtenáře, což je asi primární důvod, dále taky rád poznávám lidi, co jsou podobní jako já (ale samozřejmě i jiné) - buď podivíni, společností neakceptovaní nebo inteligentní - a v neposlední řadě kvůli tomu, abych si měl kam vylívat srdíčko :), protože přátel jsem fakt moc nepobral.

O čem tvůj blog je?
V největší míře asi o povídkách, "výkecech", článcích na témata, co mě zaujmou, sem tam přihodím nějaké fotky nebo třeba kresby, ale spíš se zaměřuji na psaní, co považuji za nedílnou součást mého života ^^

Všimla jsem si, že píšeš povídky s gay tématikou. Proč zrovna s ní?
Co na to napsat xD, zkrátka jsem úchylný bisexuál (spíš na kluky), tak k tomu mám blízko. Navíc se mi o tom píše prostě dobře, přeci se nebudu smolit s něčím, co mi nic neříká a nebude mě to bavit.

Kolik adminů spolupracuje s tebou na blogu?
Admini jsme dva - já a L., ale náš blog tvoří i všichni čtenáři :) hlavně tedy ti pravidelní.

Jakou máš oblíbenou knihu/film/seriál/hudbu?
Z knih mám rád básnické sbírky od Rimbauda, Verlaina, Villona, povídky od Poea, pak samozřejmě Harry Potter sága, na čem jsem vyrůstal a taky HP podnítil můj zájem o psaní, takže děkuji paní Rowlingové (každý den, sice jen v duchu, ale přeci).
Z filmů Rainman, Piáno, Requiem za sen, Modlitby za Bobbyho, Úplné zatmění, Místnost sebevrahů, Sweeney Todd..a něco na odlehčenou.. mám rád i Piráty z Karibiku :).
Seriál, no, popravdě moc nesleduji televizi (tedy spíš skoro vůbec), ale na odreagování Simpsonovi.
Hudba..to to budeme sedět ještě za rok :D .. Mezi nejoblíbenější momentálně patří Black Veil Brides, My Chemical Romance, The Used, Secondhand Serenade, Cinema Bizarre, Owl City, Falling in Reverse, Escape the Fate, Bullet for My Valentine, Three Days Grace, z těch trošíčku "starších" legend Nirvana, Guns N'Roses, Metallica..a asi dalších tisíc, ale pro představu to snad stačí xD

Kde bereš inspiraci na povídky?
Záludná otázka, sem tam ze života - třeba ze školy nebo podle toho, co se děje doma, ale většinou mě to prostě jen tak napadne, tak to sepíšu. A někdy mám i úchylné sny, ale kdo taky ne, že..

Baví tě více vymýšlet povídky, anebo poezie a proč?
Celkově povídky, protože k próze mám přeci jen o kousek blíže, ale poezie je zas dobrá na nějaké odreagování..třeba když mě něco štve nebo mám depku, tak mi pomůže spíš básnička než nějaký konkrétně daný děj. Každopádně miluju obojí! xD

Jaký máš oblíbený citát?
Upřímně na tyto věci moc nejsem, ale jestli se to dá počítat, tak "Nikdy ničeho nelituj." A taky se toho snažím držet :).. Jinak mám víceméně hlavně svoji filozofii, která se utváří přes celý můj život.

Jakým druhům povídek dáváš přednost?
Rozhodně slashe (s nově vymyšlenými postavami) a je mi celkem jedno, jestli to má nějaký složitý děj nebo je to jen PWP. Kdysi jsem ujížděl na ff - hlavně co se týkaly HP, ale už jsem z toho asi vyrostl..to bych napsal tak k tomu, co upřednostňuji ve své tvorbě. Kdybych to bral jako co rád čtu, tak upřímně povídky moc nečtu (tím myslím ty na netu od blogerů)…ale sem tam si taky nějaký slash přečtu :)

Kdo je tvým vzorem?
Z celebrit Adam Young (z Owl City), protože je nesmírně hudebně talentovaný a má doopravdy neocenitelnou představivost, potom Andy Biersack a Gerard Way.

Co tě dokáže vytočit?
Když na mě někdo řve "zkurvená buzno/zkurvený emo!", máma a pak lži a dokonce i já sám se dokážu pěkně vytočit. Taky falešní kamarádi, nenávist, netolerance a podobné zvrhlosti, jak to nazývám.

Co naopak potěšit?
Příznivá reakce na tvorbu, celkově uznání od někoho - kohokoliv, plechovka s ananasem a kafe. Jsem schopný se občas radovat i z maličkostí :), což je k podivu..

Chtěl bys někdy napsat vlastní knihu?
Samozřejmě, mám to v plánu :)… hned po osmnáctinách (možná i dřív, pokud budu netrpělivý) se pokusím jít do vydavatelství a něco vydat..

Chtěl by ses stát tzv. blogerskou hvězdou?
Na jednu stranu by to bylo dobré jako propagace, ovšem jelikož píšu na společností občas neuznávaná témata, tak by to byla spíš negativní reklama, takže.. bral bych trochu víc návštěvníků, ale že bych potřeboval, aby můj blog znal každý, to ne.

Zajímáš se o tajemno, nadpřirozeno?
Ne, nic moc mi to neříká. Párkrát jsem o takových věcech něco četl, ale nezaujalo mě to natolik, abych se tomu věnoval dál..

Blogerovi velmi děkuji za rozhovor!
 

2 people judged this article.

Comments

1 m. m. | Web | 6. may 2012 at 11:05 | React

díky za koment.
zajímavý článek.

2 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Email | Web | 6. may 2012 at 11:52 | React

Vážně moc pěkné :).

3 Andrew Ryan Black Andrew Ryan Black | Web | 6. may 2012 at 12:00 | React

já děkují.. fakt mě to moc bavilo ^^ jo a už jsem zveřejnil i ten s tebou :)

4 Minu Minu | Web | 6. may 2012 at 18:22 | React

Zajímavý rozhovor:-) Asi se stanu pravidelným návštěvníkem. :-D Takže moc děkuji za rozhovor. :-D

5 Chemical Emily Chemical Emily | Web | 6. may 2012 at 18:40 | React

:D..Je to skvělý bloger,mám ho jako jednoho z mála blogerů opravdu ráda za jeho články..

6 Andrew Ryan Black Andrew Ryan Black | Web | 6. may 2012 at 19:29 | React

právě že se mezi námi nestalo vůbec nic, jen se mnou přestal mluvit, přitom jsme si pokaždé měli co říct..od blbostí po řešení vážnějších problémů a tak.. nevím, co se mu přihodilo v hlavě...

7 Martin Martin | Web | 7. may 2012 at 11:04 | React

Zaujal mě rozhovor, ale ještě víc jeho blog.... je osobitý, což se mi líbí :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement