Have You Ever Been In My Life? 2. part

3. june 2012 at 15:04 | Kirma |  Příběhy
Jak jste si mohli všimnout, u této povídky dávám osobně přednost hudbě od Immediate Music. Jde o to, že navozují velmi dramatickou atmosféru. Bohužel jsou velmi krátké, takže nevyplňují celou délku na čtení povídky. To ale vůbec nevadí. Přeji příjemné čtení!

Pozn.: Povídka měla být pouze jednorázová, ale pro přání čtenářů se rozšířila o pokračování.

V nemocnici strávila Lucy 3 dny. Ve vězení spolu s Lucasem půl roku.
A od té doby se jí začaly zdát sny o anděli Strážném.
Lucy stále nezjistila, jestli její pomatená mysl dokázala vůbec vyvolat pomoc této nadpřirozené bytosti. Bylo to možné ale zároveň i nebylo. V první řadě na anděly vůbec nevěřila. V druhé byla tak vyčerpaná, že ta pomoc mohla přijít sama od sebe. Vždy po probuzení ji šíleně bolela hlava, jako by ji někdo probodl dýkou.
S Lucasem se už od doby propuštění nesetkala. Považoval ji za zrádkyni.

**
Seděla v křesle a četla si časopis. Napadalo ji nespočet myšlenek, které ji zevnitř užíraly. Jednu větu musela číst nejméně pětkrát, aby ji vůbec pochopila.
Po chvíli se zvedla a šla do kuchyně pro vodu. Možná ji to i uklidní.
Jakmile tam přišla, všimla si otevřeného okna.
Ale proč? Vždyť bylo zavřené a nikdo tady není!
Dlouhým krokem přešla k oknu a zavřela ho. V tu chvíli se bála, že na ní snad něco vyskočí. Pozvedla obočí, zakroutila hlavou ve snaze zapudit tuto myšlenku a otočila se ke kuchyňské lince, aby si natočila vodu. V tu chvíli něco problesklo přes Luciinu hlavu, vypadalo to jako blesk. Šíleně se lekla a upadla na zem. To snad není možné. Ona má snad i halucinace!
Rozhlédla se kolem dokola. Místnost byla ale pořád stejná. Žádná propálená díra, nic, co by ji přesvědčilo, že v domě někdo nebo něco je.
Že by to byl ten anděl?
,,Halo? Je tu někdo?,, zvolala a potom si řekla že je nejspíš pitomá. Chová se, jak kdyby hrála v hororu. Tohle ale byl horor. Nějaká megazáhada, která ji bude pronásledovat, dokud na ni nepřijde. Anebo ji to nezničí.
Zvedla se a podívala se přes pult. Krve by se v ní nedořezal. U pultu seděl na bobku anděl, měl zabořenou hlavu v klíně a objímal si rukama kolena. Spadená peříčka z křídel anděla naznačovala, že něco není rozhodně v pořádku.
,,Js...jste v pořádku?,, zeptala se roztřeseným hlasem Lucy. Nevěděla, jestli mu má vykat, nebo tykat, ale to nebylo v tuto chvíli vůbec důležité.
Anděl zdvihl hlavu. Lucy vyvalila oči a najednou se jí objevily mžitky před očima. Cítila, jak její tělo ztěžklo a omdlela.
**
Bože...Bože to ne... Ten anděl... Zakrvácené oční důlky... To ne... Byl to padlý anděl.... Chtěl mě zabít...? Ty oči! Ne... To není možné... Jsem mrtvá...? Zjizvený obličej... Pramínky krve... Sakra...Neměl oči!!! Pomoc!!
**
Útržky myšlenek létaly Luciinou hlavou a ne a ne přestat. Ucítila tupou bolest do pravé lopatky a poté příšerné pálení. Poté ucítila to samé na levé straně lopatky. Přesně v oblasti páteře cítila řezání. Podle bolesti a pálení usoudila, že jí nejspíš někdo, nebo něco vyřezává do zad kříž. Poté ji něco studeného, měkkého, lehkého a příjemného dopadlo na tělo. Pálení ran ale nepřestalo. Její krev se vsakovala do nějaké věci, která ji dopadla na tělo...Odhadovala, že je to látka. Něco přes ní bylo přehozeno. Šaty? Deka? Hedvábí? Nevěděla. Druhá tupá bolest, tentokrát do hlavy. Bezvědomí na sebe nenechalo dlouho čekat....
**
Trvalo asi 2 hodiny, než se Lucy probudila. Bolest v zádech ji ale stále neopustila. Nechtěla se toho dotknout. Nechtěla vědět, co by nahmatala. Určitě nějakou ránu. Přesto ji na zádech něco tížilo, jako by tam měla nějaká těžítka... Podívala se na sebe. S tou látkou měla pravdu. Měla na sobě velmi jemné, saténové šaty v šedé barvě. Byly na ramínka. Její vlasy byly rovné a černé, přesto byla kudrnatá hnědovláska. A bývaly krátké, což teď rozhodně neměla. Její vlasy sahaly momentálně pod prsa. Vyděsila se, ale nemohla nic říct. Nevnímala ani, kde je, protože se to nedalo určit. Kolem ní bylo šedivo a vznášel se zde bílý kouř, který splýval s její bledou pletí.
Byla zoufalá a potřebovala pomoct. Co s ní teď bude dál....?

Pozn.: Pokud se vám povídka líbila, můžete zahlasovat v anketě a vybrat písničku pro další pokračování!
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Co myslíte, že se stalo s Lucy?

Má halucinace 13% (3)
Zdá se jí sen 8.7% (2)
Stala se andělem 47.8% (11)
Nevím, nechám se překvapit 30.4% (7)

Comments

1 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | Email | Web | 3. june 2012 at 16:49 | React

No tak to som zvedavá, ale ja si myslím, že sa stala anjelom... :-D

2 Eruvië Eruvië | Web | 3. june 2012 at 18:45 | React

jsem zvědavá, co bude dál, ale myslím si totéž co Ivy :-D

3 helena helena | Web | 3. june 2012 at 19:44 | React

Kdy bude pokračování? :-?

4 Minu Minu | Web | 4. june 2012 at 7:44 | React

Mě dokonce ještě kousek písničky vyzbyl. Protože je to hrozně napínavé tak sem to přečetla za minutu dvacet. Jsem zvyklá na to, že stránku přečtu za minutu :-D

5 Foxie Foxie | Web | 4. june 2012 at 9:49 | React

a ja som prvý diel čítala už včera, len som nestihla koment. Pokračovanie som chcela nechať na teba, či ho budeš chcieť písať. Ale zaujímavá črta. A dnes tu pokračovanie je! :) Líbilo  se mi, je to úplne ako sen, anjelska Alice, neuveriteľné a zasnívané! Nemám poňatia, či Lucy sníva alebo sa jej to deje alebo ju Lucas zhulil - a chcem sa nechať prekvapiť. Tvoje písanie ma chytlo, iba ma vyrušujú číslovky číslom a nie slovom.

6 Miss No strong Miss No strong | Web | 4. june 2012 at 20:39 | React

[1]: děkuji za podporu,zkusím si s ním o tom rozumně promluvit a když to nepůjde,budu muset zvážit veelmi těžké rozhodnutí :)
A není zač děkovat,tvůj blog projíždím často a ráda :)

P.S.: opravdu skvělá povídka,už se těším na pokračování

7 Yuuka Yuuka | Web | 7. june 2012 at 15:39 | React

po přečtení první části jsem se musela vrhnout na druhou. je to dobře napsané a hudba tomu dodává další sílu. krásné to je :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement