Have You Ever Been In My Life? 4. part

1. july 2012 at 10:10 | Kirma |  Příběhy
Tak co, dostane se Lucy ze svého neviditelného vězení? Anebo tam navždy zůstane? To se dozvíte v pokračování! Přeji příjemné čtení.

Silou mysli si pomau vyprazdňovala hlavu, snažila se na nic nemyslet. Uvolnila se, nadechla se a pomaličku začala zapomínat na to, kde je, co se jí stalo... A najednou vše kolem ní zmizelo. Mlha, šedé neviditelné stěny i mrtvý Lucas a ona jakoby byla lehounká a vznášela se. Oči měla zavřené, možná to tak bylo lepší. Vzduch kolem ní lehce svištěl, možná stoupala, nedokázala to určit.
Poté vše ustalo.
Lucy dopadla na nějakou tvrdou zem. Cítila nepříjemné otlaky na chodidlech, jako by tam byly kamínky-či něco podobného. Otevřela oči. Ocitla se na ulici, kterou poznávala. Tudy přeci běžela se svou partou a omdlela tu.
Co se ovšem odehrávalo za situaci, to nepoznávala. Stálo tu policejní auto, muži v uniformách obklopovali nějakou dívku v bezvědomí a nad ní se skláněl chlapec, kterému se na tváři zračil strach. Přišla blíže. Situace se jí sice zdála pořád nejasná, ovšem lidi poznávala....Ten chlapec byl Lucas.
Počkat...Co tu dělá Lucas s policií? Kdo je ta dívka...? Možná ji znám...
Sklonila se nad ní jako ti ostatní muži kolem. Dívka se probudila.
Ach...Ty oči...Vlasy!!! Bože...
Už věděla, proč je jí tak podobná. Ovšem necítila k ní žádné spojení, i když věděla, že je to ona. Její minulé já. Takové to naivní, vystrašené stvoření, které doufalo, že najde upřímnou lásku v srdci Lucase. Možná to tak bylo, ale to si ona neuvědomovala.
**
Vše se jí vracelo díky tomu, co viděla. Lucase zavírali do auta a její minulé já odváželi do nemocnice. Současná Lucy tam ale nechtěla zůstat. Nějak ji to táhlo právě k jejímu ex-příteli. Cítila k němu zvláštní pouto-jako by tušila, že se něco stane. Něco opravdu hrozného. Cítila potřebu ho ochránit za každou cenu.

Po chvíli
Auto přijíždělo k věznici. Mladíka v poutech vyvedli a Lucy šla s ním. Samozřejmě ji nikdo neviděl, to byla její výhoda. Neviditelnost potřebovala ze všeho nejvíce. Pokud by se něco zvrtlo, celý plán by byl v háji. Měla jediný cíl-zachránit Lucase před brutální vraždou.
Co se dělo s jejím minulým já, to ji nezajímalo.
Vstoupila dovnitř a rozhlédla se. Podvědomě tušila, do jaké sekce Lucas půjde. Všichni vězni sklesle seděli ve svých celách, jako by tušili, co se bude dít.
A nemýlili se.
,,Hej ty! Ty kreténe! Tos byl ty, co mi čmajznul tu dodávku?! Máš vůbec ponětí, co mi to způsobilo??,, zařval jeden z vězňů, když Lucase odváděli do cely.
,,Drž hubu!,, křikl na něj dozorčí a vězeň raději zmlknul. Nechtěl zažít ponižování, které by následovalo, pokud by pokračoval.
Lucy pomalu zaregistrovávala fakt, že se něco stane. Při malé vycházce, kdy se všichni vězni sejdou u dvora.
,,Vlez si dovnitř.,, rozkázal Lucasovi policista. Lucas ochotně poslechl, co jiného mu zbývalo.
Jakmile se za ním zavřely mřížované dveře, Lucy došla k cele chlapa, který Lucase před chvílí seřval. Proklouzla a všimla si nože, který byl schovaný pod matrací. Vyčuhovala mu rukojeť. Pomalu, aby nenadělala hluk, nůž vytáhla a snažila se ho schovat tak, aby ho vězeň neviděl. Přece jen to byl hmotný objekt. Podívala se na chlapa, který měl naštěstí svěšenou hlavu a vyklouzla zpátky z cely. Teď by měla zabránit tomu, že Lucas by měl vpadnout do podivné komory s vypíchlýma očima, kde ona vězela.....

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Awaran Awaran | Web | 1. july 2012 at 16:22 | React

"drž hubu" ...nějaká sprostá holčičko ne? :D
Kecám..je to nádherný :)) škoda že já takhle nepíšu, snažila jsem se napsat dneska něco, ale nějako mě bolí hlava asi mám teplotu ://

2 Eruvië Eruvië | Web | 2. july 2012 at 12:59 | React

Už teď se těším na to, co bude dál! :-)

3 Railen Railen | Web | 2. july 2012 at 16:15 | React

Zajímavé, sice jsem tady toho ještě moc nepřečetla, ale místy je povídka chytlavá. Zkus se ještě víc rozepsat :-) Jinak je to vcelku slušné dílko.

4 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | Email | Web | 5. july 2012 at 14:03 | React

Hm, zaujímavé. Už sa teším na ďalší diel.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement