30 Days Meme-Den třináctý

10. september 2012 at 17:40 | Kirma |  30 Days MemeČím dál více zjišťuji, že jsou si ta témata podobnější a podobnější:) Ale to nevadí.

Teď to vezmu z trochu reálnějšího úhlu pohledu. Kam bych se chtěla podívat je nějaké místo, kde se ukotvily mé vzpomínky na dětství. Není to jen z důvodu čistě vzpomínajícího, ale taky z důvodu, že bych tím vlastně očistila svoji duši, svůj mozek a nemusela bych se trápit tím, co ve mě přebývá. Co ve mě zůstávalo a nadále zůstává. Možná by to byl dobrý nápad se na ty místa znovu podívat. A která, že to vlastně jsou?

1) Český ráj - kemp Jinolice blízko Prachovských skal
Zde jsem byla nejméně čtyřikrát a vždy jsem si odtud něco odnesla. Nebyly to jen zážitky z různých výletů (doporučuji vám navštívit Prachovské skály, je to sice trochu adrenalin a chce to fyzickou výdrž, ale dá se to-za ty nádherné fotografie to rozhodně stojí), ale hlavně to, co se odehrávalo v kempu. Vždy jsem se tam s někým novým seznámila a vždy jsem s nimi ztratila kontakt. Podivné. Jakoby to byli démoni, kteří mě chtěli poučit z chyb.

2) Horažďovice - další kemp, tentokrát u řeky Otavy
Protože s taťkou milujeme stanování, projíždíme kempy a tyhlety dva jsou naše nejčastěji navštěvované. Avšak tento jsme navštívili nejvíckrát. Nejméně 10x, možná více. Vždy si pamatuji, že jsem si ve stánku kupovala horkou čokoládu (i když byl konec prázdnin, ale já jsem si to prostě nemohla odpustit). Zde mám zážitky nejen ze seznamování, ale i ze sjíždění řeky. Hrozně ráda bych si to zopakovala, šíleně mě bavilo pádlovat a hrát si na ,,háček,, :D Taťka byl vždy kormidelník. Avšak jednou jsem byla na loďce porcelán a to jsem se mohla unudit k smrti (ne, mě to pádlo do ruky prostě nedali! Prý jsem na to byla ,,ještě moc malá.,, ale za rok jsem asi už byla ,,velká,,:D)

3) Krkonoše
Tady jsem zase bývala často s taťkou a známými, když jsem byla ještě malinkatý pískle. Sice co jsem tam prožila od mých sedmi let si pamatuji (díky vzpomínkovým DVD, kterých není zrovna málo), ale jen tak matně. Navíc to ani nejsou moc dobré vzpomínky. Když jsem se na ty dývka dívala, chtěla jsem si najednou vrazit pár facek. A nejenom pár.

Tak, to jsou místa, která jsem s rodinou a známými navštěvovala nejčastěji na území ČR. A jelikož se nechci opakovat a psát, že chci navštívit Japonsko, Finsko, Ameriku a Velkou Británii (protože na tohle téma už tu vzniklo nespočet článků), napíšu zde poslední 2 místa, které bych chtěla navštívit v rámci mého vzpomínání:

4) Chorvatsko
Jasně. Země mimo České republiky, kde jsem toho prožila habaděj. Akorát zde je to s přídavkem moře, chobotnice na talíři a lidma, kterým jen trochu rozumím :D (přece jenom chorvatština není vzdálená od češtiny).

To je vše, co jsem chtěla napsat. Tyhle místa jsou pro mě ,,dostupnější,, a zase jsou splnitelnější v návštěvě, než třeba nějaké to Japonsko. Avšak svých snů se nevzdávám.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Wizie Wizie | Web | 10. september 2012 at 19:01 | React

Vzala jsi to docela skromně :) Chci říct... já bych se na takové přání pěkně rozšoupla :D
Prachovské skály jsou nedaleko od nás, a mohu s Tebou jen souhlasit. Navíc, když si uvědomím, že kdysi dáávno bylo tohle všechno na dně jednoho velkého oceánu...
A Krkonoše? Tam jsem jednou byla na chatě s kamarádkou. A musím pochválit tu vodu tam. Takové ty pramínky, co tečou z hor - nu, chutnaly mi víc, než kdejaká šťáva :D ( eh.. jsem na tom ještě hůř, než jsem myslela, když Ti tu líčím nesmysly o vodě :-D )

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 10. september 2012 at 19:05 | React

[1]: Jaký nesmysly? Krkonoše mají dost životodárnou vodu a firmy prodávající balený vody by se měli stydět :D Ale máš pravdu, je to skoro až nepředstavitelný, že tohle všechno bylo na dně oceánu...

3 Foxie Foxie | Web | 13. september 2012 at 11:48 | React

Fakt je to skromné. ;-) Ja rovno hovorím, že chcem celý svet, všetko, všetko a všetko... A verím, že mi z toho vyjde čo najviac.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement