Legie

8. september 2012 at 15:30 | Kirma |  Filmy
Padlý anděl. Záchrana lidstva. Šílená babča objednávající si krvavý steak. Pavoučí zmrzlinář. A konečně pár akčních scén. To jsou jen útržky, které dohromady dávají akční fantasy film s nádechem hororu-Legie.


Příběh se odehrává ve vyprahlé krajině, kde stojí restaurace Paradise Fall. Zezačátku to začíná jako skoro každý film o apokalypse-přestávají fungovat telefony, televize a posléze i rádio (které se ovšem po půlhodině na chvíli jeví jako funkční). Nikdo neví, co se děje. Poté do restaurace přichází příjemná stará paní, která se po chvíli ovšem zas tak příjemná nezdá. Začne na servírku Charlie vykřikovat šokující hrozby a po několika vteřinách odhalí své nadlidské schopnosti (ano, dneska je nejspíše moderní dívat se na staré lidi lezoucí po zdi a koukat na jejich žraločí zuby) a vážně zraní jednoho z hostů-Howarda. Poté se jí lidé v restauraci naštěstí zbaví, ale hrozba dále pokračuje. Nakonec vyjde najevo, že ona nebyla jediná, která se snažila někoho zabít. Těch lidí bylo mnohem více.

Po chvíli se v Paradise Fall objevuje cizinec, s kradenými zbraněmi a policejním vozem. Od něj se Charlie dozvídá, že její nenarozené dítě je záchranou lidstva a lidstvo má naději na přežití pouze, pokud se narodí. Začíná boj na život a na smrt. Poté se u restaurace schází čím dál více ,,hostů,,-ovšem ne za účelem se najíst, ale zabít Charlie i s jejím dítětem. Personál i hosté restaurace se ji snaží chránit, ovšem ona musí uniknout a společně se synem majitele restaurace a dcerou hostů-manželů Audrey prchá. Cestu jim zkříží anděl Gabriel, který se najednou zjeví s úmyslem, který měli lidé předtím-zabít dítě Charlie. No a jsme u konce filmu! Ovšem neřeknu vám, jak to dopadlo, ale dopředu říkám, že konec byl docela podivný.

Co se týče příběhu, má to skvělou podstatu, ale podle mého se to dalo natočit ještě mnohem lépe. Nejenže je na takový nápad a fantasy žánr 93 minut velmi málo, ale přišlo mi to uspěchané, bez nějaké viditelné zápletky. Avšak hudba podkreslující akční scény se zde vyjímala dobře (nemůžu říct ani bravurně, ani špatně). A krví to opravdu nezachránili. Filmu dávám 5/10. Alespoň pro tu snahu o dobrý příběh.

Název filmu/Originální název:
Legie/Legion

Žánr:
Akční/Fantasy/Horor

Režie:
Scott Charles Stewart

Hrají:
Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki,...

(Zdroj: CSFD.cz/Legie)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Allex ^^ Allex ^^ | Web | 8. september 2012 at 16:24 | React

Musím ti poděkovat, už vím, jaký film si dneska stáhnu! :D :)
No, já už k pár bodům došla a docela se začínám bát! :DDD

2 Nataly Nataly | Web | 8. september 2012 at 16:49 | React

To s tým megavideom naštvalo aj mňa -.-
A to som si chcela Vampire Knight ešte niekedy pozrieť..

Inak tento film som ešte nevidela, ale vyzerá celkom dobre..;)

3 Wizie Wizie | Web | 8. september 2012 at 17:56 | React

No, vypadá to zajímavě, i když.. No, jsou takové hranice mezi příběhy, které jsou sice vymyšlené, ale stále nějakým způsobem "normální". A podle popisu tipuji, že to ani trochu "normální" nebude :D Tedy, soudě podle vět podobným té "Šílená babča objednávající si krvavý steak." :D
Ale nemůžu ten film předem soudit, když jsem ho ještě neviděla! Takže zase děkuji za tip ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement