November 2012

Forever alone ...?

26. november 2012 at 17:49 | Kirma |  Psychologické já
Učitel nám vždy říká, že kdybychom přistáli na nějakém pustém ostrově a neměli dlouhodobě nějakou lidskou společnost, brzy bychom zešíleli. Člověk je tvor společenský. Od narození do smrti se setkává s obrovským množstvím lidí, kteří ho ovlivňují, učí ho ... mohla bych to tu vyjmenovávat donekonečna.


17) Nespolehlivost

21. november 2012 at 17:03 | Kirma |  1000 věcí, které nenávidím
Sice to trochu souvisí s bodem Sliby, chyby.. ale to nevadí. Nespolehlivost je vlastnost, která mě dokáže naštvat na nejvyšší míru a kdy mám pocit, že bych nejradši daného člověka donutila vypsat X věcí, které neudělal okamžitě a ve smluvenou dobu. To by byla bichle.


The Darkness Club

14. november 2012 at 19:47 | Kirma |  Gothic subkultura
Určitě se mezi náma najdou příznivci nějaké subkultury. Ať už je to gothic, metal, punk, EMO... bohužel v dnešní době, kdy média se opravdu cpou do každé věci, o které nic neví. Nejenom média, ale i samotní lidé, kteří se snaží za každou cenu někam zapadnout a je jim jedno, že se ztrapní. Proč? Protože například píšou pozérské články. Píší něco, o čem neví vůbec nic.

V poslední době se pozérství hodně rozmohlo v gothic a metalové subkultuře-málokdo o nich něco pořádně ví. Už se najde hodně málo lidí, kteří tomu doopravdy rozumí a přesto je jednoduché si o tom něco pořádně zjistit a nečíst nějaké blbosti, které nejsou vůbec pravdivé.

Proto vznikl Darkness Club. Klub, kde se shromažďují lidé, kteří se zajímají (anebo jsou dokonce součástí) o nějakou subkulturu. O které se konkrétně jedná?
-gothic
-metal
-punk
-EMO
a jiné

Proto název Darkness Club. Hledáme lidi, kteří by se chtěli do Darkness Clubu (DC) přihlásit a pomohli nám vytvořit komunitu těch, kteří o nějaké subkultuře ví. Kteří by o tom dokázali psát. A hlavně by přispívali pravidelně. Alespoň jednou za měsíc. Jakýmkoliv článkem, ať už jde o názor na subkulturu, nebo recenzi, boření mýtů o dané subkultuře, pravdivé články o subkulturách, jaké skupiny dané subkultury vážně poslouchají a jestli tam patří, a tak dále. Uvítáme vše. Budeme rádi, když těch lidí bude čím dál více. Tento klub můžete doporučit i lidem, o kterých víte, že o nějaké subkultuře ví. Ale co je hlavní, aby členové byli aktivní. Rozhodně nehledáme členy, kteří prostě chtějí být v nějakém klubu a jen tak mít lážo plážo ikonku na blogu a nezúčastňovat se aktivity.

Pokud vás klub doopravdy zaujal a měli byste chuť a čas věnovat článkům o subkulturách, tak stránka je zde: http://the-darkness-club.blog.cz/ anebo pište na thedarknessclub.blog@gmail.com. Ověříme si, jestli byste doopravdy chtěli být členem a jestli splňujete podmínky.

Budeme moc rádi za přibývání členů. Čím více aktivních příznivců subkultury, tím lépe.
Těšíme se na vás!


Elfen Lied

10. november 2012 at 10:18 | Kirma |  Země vycházejícího slunce (kultura, obřady,...)
Elfen Lied je anime trochu brutálnějšího žánru, ale příběh se zde dá poznat velmi snadno-a upřímně mě toto anime uchvátilo. Když se na něj díváte, máte pocit, jako byste tam poznávali ochotu, přátelství, ale i velkou dávku emocí, bolesti, zrady a pomsty. Prý to také byl cíl tohoto anime. Pokuázat na dnešní chování lidí prostřednictvím těchto postav a to, jak se během okamžiku může změnit celý pohled na vše. Samozřejmě toto anime hlavně vyvrací názor, že tyto seriály jsou jen pro děti.

16) Nazývání anime ,,pro děti,,

5. november 2012 at 17:16 | Kirma |  1000 věcí, které nenávidím
Malé vysvětlení-anime jsou kreslené, animované příběhy, které jsou většinou převzaté z mangy (ty jsou vydávány většinou knižně, zde je příběh rozsáhlejší). Oboje pochází z Japonska. Anime jsou různého žánru.