30 Days Meme-Den dvacátý osmý

4. november 2012 at 9:39 | Kirma |  30 Days MemeKdyž to vyjádřím obecně, tak mi nic neschází-mám kam se vracet domů, studuji, mám co jíst,.... ale tady je to bráno asi z toho subjektivního hlediska. Nejedná se o materialistické věci. Co potřebuji, to mám. Ale jde spíše o porozumění, toleranci a respekt u rodičů.

Pořád mě totiž berou jako malou holčičku, která se o sebe neumí postarat. Je asi jasné, že o mě mají strach, ale nic se nemá přehánět-přece jen už bych za sebe pomalu měla přebírat zodpovědnost. Co pomalu-už bych jí měla mít. V určitých ohledech na mě odpovědnost za sebe rodiče apelují-rozhoduj si sama o různých věcech. Ale tady je háček: tohle mi sice říkají, ale doopravdy to neuskutečňují. Buď to musí schválit, nebo to prostě odmítnout. A já s tím nemůžu nic dělat, jinak bych zase byla za tu špatnou. Teď by mi spousta lidí řekla: ,,Tak dělej, co uvážíš za vhodný ty a neměj rodiče hned za prdelí,, jasně, několik věcí jsem bez jejich souhlasu udělala už hodněkrát a stále se na to nepřišlo. Ale já byla spokojená, protože jsem uvážila svoje rozhodnutí, věděla jsem, kde jsou hranice a kde mám omezení a nic se mi nestalo. A tady je vidět, že rodiče mě už za ručičku vodit vážně nemusí.Samozřejmě, že v určitých ohledech potřebuji rodiče-na nějakou radu či pomoc.

Další, co mi schází, to trochu navazuje na předchozí odstavce. Chybí mi trpělivost a sebevědomí. To prostě nemám. Prý se to dá naučit, ale je to těžké a zdlouhavé. Navíc potřebuju vždy nějak nakopnout, abych si konečně uvědomila, že snad něco z toho v sobě mám, jen to prostě nevyužiju ve správné chvíli. Ještě bych dodala to, že mi schází cit pro strategii a logické myšlení. To bych teď asi nejvíce přivítala s otevřenou náručí.

Je toho dost, co mi schází z tohoto psychologického hlediska. Život s těmito duchovními věcmi by byl mnohem příjemnější. Jenže život není vůbec jednoduchý, takže jsem se tak trochu smířila s tím, že těžké to bude vždy...
 

1 person judged this article.

Comments

1 Wizie Wizie | Web | 4. november 2012 at 16:30 | React

Nikdo není dokonalý :-) Ty máš zase talent a spoustu jiných věcí, které třeba ostatním schází. Navíc, všechno zlé je pro něco dobré :) (i když... popravdě, netuším, co je dobrého na přehnané starosti o dítě).
Mě třeba chybí charisma. Možná to trochu souvisí s tím, že jsem stydlivá - nedokážu se prostě normálně bavit s neznámými lidmi, a pokud ano, přemáhám se. Mám teď na mysli třeba vícečetnou skupinu apod. (je to trochu skličující, když vidíš, že se s těmi lidmi kamarádka baví mnohem více, než Ty. Jakože se s nimi nebavíš vůbec...)

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 4. november 2012 at 19:32 | React

[1]: Možná jsem trochu umělečtější duše, která postrádá logiku a ztrácí se ve světě logiky-to asi není nic pro mě.

Ty, že nemáš charisma? Nemyslím si, spíše se bojíš nového kontaktu s lidmi, nevíš, co máš povídat... To bych neměla charisma ani já, jelikož ve velké společnosti neznámých lidí se taky bojím ozývat, nejsem ta ,,vůdkyně party,,. Ale máš pravdu, že je skličující vidět, když kamarádka, nebo kamarád se baví mnohem více ve společnosti, než se bavíme my... spíše jde o stydlivost, než že nám chybí charisma.

3 Vendy Vendy | Web | 12. november 2012 at 12:43 | React

Rodiče se těžko smiřují s rolí pozorovatele. I když jsi dospělá, pořád jsi jejich dítě a budou se snažit ti radit,abys neudělala nějaký kopanec a netrápila ses.
Ono, dát volnost svému dítěti a nechat ho, ať se životem prodírá sám, je docela umění a možná by měl být něco jako rodičovský kurz pro dospělé rodiče. Rodiče si totiž také neradi připouštějí, že by se mohli mýlit.
Asi pomůže jenom, když rodičům dokážeš, že jsi samostatná. Nemyslím tím,aby ses urvala z domu a šla někam bydlet sama, ale třeba jim zcela dospěle pomoz doma, přeber za sebe některé jejich odpovědnosti - nákup, úklid, vaření. Neříkám že pořád, ale určitě bys mámu příjemně překvapila, kdybys vygruntovala barák, nebo třeba vyprala a vyžehlila, nebo uvařila komplet oběd třeba na sobotu...
Možná takové věci děláš automaticky, možná ne, nevím. Jen si myslím, že by to byl další krok k tomu, dokázat rodičům, že jsi dospělá. :-?  8-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement