11 otázek - projekt

18. december 2012 at 16:49 | Kirma |  About me

Na blogu Wizie jsem dostala 11 otázek, které se vážou na jedene projekt. Jde o to, že napíši 11 faktů o sobě a poté musím odpovědět na 11 otázek, které jsou na daném blogu kladeny. Docela mě to zaujalo a jelikož jsem sem na blog velmi dlouhou dobu nic nenapsala, vzala jsem to jako výzvu napsat konečně něco pořádného a možná i zajímavého (doufejme)


Doufám, že jsem to snad pochopila dobře a neukamenujete mě za nesprávnost a nepochopení celého projektu. Tak začneme s prvním bodem.


11 faktů o mě:

- Dost se zajímám o stará literární díla, než nejnovější bestsellery. Jde o to, že mají v sobě něco jedinečného, je to takový divně krásný pocit, když držíte třeba knihu, která byla napsána například v devatenáctém století a obsahuje nadčasové téma. Ale některé ty nejnovější slátaniny podle mě nemají moc hlavu ani patu.

- Když už jsme u těch knížek, tak v poslední době jsem se zaměřila na starší filmy, nebo alespoň na filmy, které alespoň to téma "historie" mají. Nevím, proč mě to tak najednou začalo fascinovat.

- Mým snem je umět více, jak pět jazyků, a jelikož se teď učím japonštinu, angličtinu a němčinu, chtěla bych v učení pokračovat. Třeba umět francouzsky, nebo finsky, to by byla nádhera.

- Jsem ujetá perfekcionistka a to na všechno - ať už se to týká poznámek do školy, úklidu ... asi to souvisí s tím, že jsem znamením Panna.

- Miluji noc a ještě navíc, když je úplněk. Sice nemůžu spát, mám v sobě nějakou podivnou energii, která mi to nedovoluje, ale třeba je to skvělá lákačka na noční procházku. Ale teď v zimě bych to opravdu neabsolvovala.

- Typickým povahovým rysem mojí maličkosti je nemotornost. Když třeba držím něco křehkého v rukách, začnou se mi třást (dost často se mi to stává například se skleničkami), nebo když se snažím někomu s něčím pomoct, vždy to zkazím (něco mi upadne, něco rozbiju, ... ), proto raději se snažím do něčeho moc nemotat.

- Nedokážu přežít den bez hudby. Jakmile si alespoň jednou nepustím něco z mých oblíbených songů, jsem protivná, nic mi nejde a nemám, co by mě nakoplo. Proto třeba každé ráno v autobuse poslouchám MP3, abych se "naladila" na náročný den ve škole. Stejně tak když jedu domů, abych si vypláchla hlavu.

- Dost často si stojím za svým, jsem tvrdohlavá, upřímná a mám svůj vlastní názor, kvůli kterému bych se hádala i do krve. Hlavně když mi někdo vyvrací obecnou pravdu. Hodně lidí mě za tohle nesnáší.

- Neposlouchám rádia, nezajímám se o mainstreamovou hudbu a nevím, co je nejnovějším hitem na diskotékách. Ani mě to nějak nemrzí. Poslouchám gothic žánry (gothic rock, batcave,...), poslední dobou i epic hudbu, power a symphonic metal.

- Někdy dokážu být před přáteli neskutečně ujetá, že plácám blbosti a ani si to neuvědomím. Štěstí, že mě chápou (tedy alespoň myslím), v dobré společnosti se prostě moc neovládám.

- Mám hroznou úchylku na červenou a černou barvu. Možná ani nemusím vysvětlovat proč.

Uff, takže 11 faktů mám za sebou, teď přijdou na řadu otázky. No to bude ještě hodně zajímavé.

Snažil/a ses někdy jako malý/á zjstit, zda Ježíšek opravdu existuje, nebo jsi svým rodičům bez sebemenších pochyb věřil/a? Pamatuješ si, kdy a jak jsi přišel na to, že je to celé jedna velká lež?

Na rovinu řeknu, že jsem se nikdy nesnažila zjistit, jestli Ježíšek existuje, ale pamatuji si, že jsem ho vždy s taťkou vyhlížela ve Štědrý den z okna a říkala jsem "Ale tatí, on nikde není!" V průběhu let jsem zjistila fakt, že dárky pod stromeček vždy dává mamka a proto chce, abychom zůstali v kuchyni. Já to ale nějak neřešila.

Slané nebo sladké?
Oboje, v každém je něco, co zbožňuji. Třeba na cukroví anebo na slané tyčinky nedám dopustit.

Máš rád/a přírodu? Včetně všech malých pěti-a-více nohých breberek?
Přírodu mám ráda, ale mám trochu strach z nějakých těch podivuhodných breberek, který nemusejí zrovna obývat můj pokoj. Ale třeba se štítím sršní. Stačilo mi, když jsem měla 2 v pokoji.

Tvůj názor na kreslené seriály?
Podle toho, které jsou myšleny. Pokud jsou to ty americké cartoons, tak ty jsem jako malá sledovala, zbožňovala jsem je. Jestli se jedná o anime, tak ty zbožňuji a sleduji dodnes.

Jaké pocity v tobě probouzí tento obrázek?
Mystický, podivuhodný, obsahově něco ve stylu Tima Burtona (ale ne stylem kresby). Mimochodem je vážně krásný.

Jak snášíš samotu?
Někdy potřebuji být opravdu sama, z individuálních důvodů (uklidnění, pročištění hlavy, ...), ale někdy je ta společnost opravdu potřeba. Takže moje odpověď: Záleží na situaci.

... Skupinka mladých dobrodruhů odhodlaně vstoupila do tmavé jeskyně. Svítili si baterkou, i přesto je však obklopovala tma. Záchvěv hrůzy je ale náhle přimrazil k zemi, když spatřili jejich nový objev. Konečně našli ... (doplň)
...Křišťálové lebky!

Spíš s plyšáky?
No samozřejmě, bez nich bych neusnula :)

Kdybys mohl/a být postavou v jakémkoliv knižním nebo filmovém světě, jaký by to byl a proč? (např. Narnie, svět z Harryho Pottera či Avatara apod.)
Vybírám si seriál Akta X, jestli nevadí, protože z knižního, nebo filmového světa mě upřímně nic konkrétního nenapadá. Chtěla bych být agentka Scullyová-hlavní postava tohoto seriálu, která sice nevěří na nic nadpřirozeného, vše se snaží vysvětlit logicky a racionálně-vědeckým způsobem, ale má dobrý psychologický "čuch" a navíc u ní právě tu logiku obdivuji.

Bereš Facebook spíše jako skvělou možnost komunikace a zábavy, nebo jako hrozbu?
Jako obojí. "Ksichtová knížka" je svým způsobem skvělá pro ty, kteří se nemohou vídat dennodenně a alespoň se můžou prostřednictvím této sociální sítě spojit. Díky Facebooku jsem se pořádně seznámila s některými lidmi, přidávám si jen lidi, které znám, o to je to lepší.

Na druhou stranu ho beru jako hrozbu v tom smyslu, že zde nikdy nevím, co se může stát. Nebo jsem asi před rokem byla šílenec a závislačka a přidávala si do přátel lidi, které jsem ani neznala (teď se za to stydím), ale tady jde o všeobecně známý fakt-vždy tu číhá nějaké nebezpečí, třeba holky, co se fotí polonahé na profilovku je chuťovka pro pedofily a je jen otázkou času, kdy se těm holkám něco stane. To byl samozřejmě příklad. Ale vše má své pro a proti.

Podívej se ven z okna. Jaké je zrovna počasí? Vadí ti?
Smog, zima, roztávající sníh na zemi ... Ano, tohle mi upřímně trochu vadí, ale co s tím nadělám. Zima je holt nepoučitelná.

 

1 person judged this article.

Comments

1 B. B. | Web | 18. december 2012 at 17:35 | React

Velice zajímavý nápad ..! Možná se někdy zapojím.
Mimochodem souhlasím s tím, že "stará díla" mají něco do sebe, ale pro mě je jasným favoritem King ..! :) :D

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 24. december 2012 at 12:54 | React

[1]: Určitě je to fajn nápad ^^
To já mám také ráda Stephena Kinga, mým literárním přáním je přečíst všech 70 knih od něj :D Avšak ta stará díla přece jen do sebe něco mají.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama