No to se mi snad jenom zdá aneb Tropické Vánoce

24. december 2012 at 13:34 | Kirma |  Psychoráj
Tropické Vánoce. Prý má být až 11 stupňů nad nulou. Když jsem se ráno probudila a koukla z okna, tak jsem nevěřila svvým očím. Sníh prostě nikde. A tomu se prý říkají Vánoce.


Tak jasně, v posledních letech jsme se setkávali s případem, kdy byly Vánoce bez bílé pokrývky. A člověk by možná i řekl, že se na to dá zvyknout. Teorií, proč tomu tak je, je mnoho. Ale ať je to jak chce, venku to spíše vypadá na chladnější podzim, než na pořádnou sibiřskou zimu.

Ale abych to vzala také z jiného pohledu-dneska končí všechny ty stresy okolo dárků, pečení cukroví, přípravy večeře, zdobení stromečku... A konečně si můžeme oddychnout, že to máme za sebou. Večer přijde zase to příjemnější. Možná už jsem to ve starším článku o Štědrém dni psala, ale Vánoce mi s postupem let přijdou, jako komerční, mainstreamová a kýčovitá záležitost. Že už se vůbec neohlíží za zvyky a tradice a přihlíží se jen na všeobecný materialismus. Je to jen o tom, kdo dostal dražší dárek (třeba u mladších dětí), jaké množství kdo dostal... A éra ponožek a pletených svetrů se sobem už nejspíše také vyhasla, kdyby takové dárky dneska někdo dostal, to už by asi nebylo nic moc :D Dneska se spíš klasikou stává kosmetika, elektronika a moderní oblečení.

A nejhorší zpráva pro mě byla, že Ježíšek neexistuje a místo něj nastoupil ten americký vousáč Santa Claus. Asi si půjdu stěžovat na Ministerstvo kultury.

Mějte krásné Vánoce, hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody a nezaduste se kostí z ryby ;)
 

2 people judged this article.

Comments

1 Wizie Wizie | Web | 29. december 2012 at 14:22 | React

Tak nakonec jsme alespoň my měli o Vánocích trochu sněhu. Hned potom ale napršelo a už je zase mokro, po vločkách ani památky.
Rybu naštěstí o Vánocích nikdy nemáme, místo toho kuřecí řízek. A jedinou kosmetiku, kterou jsem dostala, je malý balíček s řasenkou, leskem na rty a průsvitným lakem. Ježíšek asi moc dobře ví, že šminky a spousta malovátek není nic pro mě :-)
Promiň, že jsem nekomentovala a nečetla dřív, a také, že jsem ani nestihla popřát. V poslední době jsem se ani moc nedostala na PC. Tak Ti přeji alespoň teď hodně štěstí do roku 2013 :)

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 1. january 2013 at 20:42 | React

[1]: Miluji ryby, miluji kapra :D Bez něj to prostě podle mě nejsou ty pravé Vánoce.
Málokdy se nějak zkrášluji, většinou zůstávám nenamalovaná (vždyť přirozenost je přirozenost) a když už, tak jdu do takového toho temného líčení.

Tobě také přeji hodně štěstí do nového roku! ^^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama