Metallica - Lulu (2011)

3. march 2013 at 13:44 | Kirma |  Hudební šílenství

Hodně lidí má na toto album od Metallicy negativní názor, anebo spíše jejich názory směřují k překvapení "vždyť to není Metallica" a myslím, že asi nejsem výjimkou. Tohle album (ve spolupráci s Lou Reed) mě hodně překvapilo a v porovnání se starými dobrými fláky od Metallicy je tohle nepopsatelně jiné.Podle mě to Lou Reed docela pokazil svým neustálým "žvatláním". Není to ono už jen z toho hlediska, že to prostě není ten "Metallácký" styl, kde by to mělo rytmus, a kde by Hetfield pořádně využil svůj drsný hlas. Předem upozorňuji, že "recenze" je čistě složena jen z mého názoru. Vy se na to můžete dívat jinak.

1. Brandenburg Gate
Trochu mi to připomíná Nirvanu, ale jen v nějakých částech. Kdyby tam Lou pořád nekecal, mohl to být dobrý song, který by Hetfield určitě záplatoval svým zpěvem. S neustálým pokřikem "..Small Town Girl" a podivnou rozehraností, kdy člověk neví, co má od songu očekávat se to jeví jako podivný chaos. Ještě že to zachraňuje ta hudba, která mi tam spíše přijde jako kulisní podkres k nepochopitelnému zpěvu.

2. The View
Další Louovo mluvení a pokus o dobrý song. Ano, hudba je svižná, dobře se poslouchá, avšak jediný, kdo se do hudby dobře strefuje je zas a jenom Hetfield. Začátek vypadá slibně, normálním stylem Metallicy, ale poté přijde okecávání s občasným zpěvem frontmana skupiny... Teď mě napadá - co tam ten Lou vůbec dělá?

3. Pumping Blood
Začátek začíná velmi napínavě, s dobrou spoluprací kytar. Přichází zpěv Loua (počkat, zpěv?) a z hudby se zas stává kulisa pro povídání s občasným zpěvem. V některých částech máte chuť přepínat. Metallica tomu hází záchranný kruh. Lou to zase zabil.

4. Mistress Dread
Svižný začátek, který se stupňuje začíná velmi slibně. Doufajíc, že už to od teď začne být alespoň trochu lepší očekávám pořádný rozjezd a alespoň nějaký dobrý krok od Metallicy. Avšak zjišťuji, že je zde jen kytarový riff a žádný zpěv. Alespoň že tak.

5. Iced Honey
One, two three...Začátek mi trochu přišel jako rock, nepodobný Metallice. Tento singl mi přišel, že je na M. už moc měkký (Louovo rozhodnutí?) a po tomto výstupu jsem si jistá, že Lou moc zpívat neumí a M. kazí hudební pověst.

6. Cheat On Me
Zezačátku pomalá skladba, poté se to začne trochu rozjíždět. Singl podobný Nirvaně a Louův pokus o zpěv s občasnými vsuvkami Hetfielda. Od poloviny se to dostává do toho ošklivého stereotypu předchozích singlů.

7. Frustration
Začátek slibně a opravdu klasicky od M. Pak přijde ZAS A ZNOVU Louova povídací atmosféra a přesto by se z toho dal udělat tak skvělý song, na který by se úžasně zpívalo. Nebo asi nemám hudební sluch. Strašně odbytá a nevyužitá písnička.

8. Little Dog
"Kytarově napínavý" začátek, pak se z toho stává pohádka na dobrou noc o malém psíkovi. Tedy alespoň se tam pořád opakuje: "Little Dog". Já už vážně nevím, jak mám reagovat, je to pořád to samé.

9. Dragon
Poslechněte si, dámy a pánové, příběh od Loua Reeda, určitě neprohloupíte! Pozdě.

10. Junior Dad
Poslední skladba z tohoto alba, začátek velmi slibný. Pomalý, nic ho nekazí a později se do rytmu přidávají o trochu tvrdší riffy. Ale zase ne o moc. Řeknu upřímně: Průměrně je tohle tak trochu lepší song z tohoto alba.

Moje hodnocení: Ukamenujte mě, ale tento projekt Metallicy a Lou Reeda je katastrofa. Možná by nemusela být, pokud by se na tom podílela právě jen Metallica - Lou tam být vůbec nemusel. Přijde mi to jako pokus o něco nového, neokoukaného, ale M. by měla zůstat u toho, co jí nejvíce šlo: u thrash metalu. Albu dávám 2/10.

+ -Ta poslední skladba to trochu zachránila, hudba by se dala přežít, ale je tu jen jako "kulisně".
- -Louův "zpěv", nebo spíše vyprávění, netrefující se do rytmu a to kazí celý dojem. Doufejme, že se to už neotiskne do tvorby Metallicy a že se z toho alespoň trochu poučí.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Morticia Lehtonen Morticia Lehtonen | Web | 3. march 2013 at 13:57 | React

Já se divím, že jsi to vydržela celé poslouchat, protože mně stačila písnička The View, kterou jsem ani nedoposlouchala. Na mě to bylo moc, takže bych dobře hodnotila snad jen riffy.
Každopádně nevím, co jiného bych, být v tvé roli, k tomu albu napsala kromě "sra*ka" :P

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement