"Dárk a ívl obrázky" aneb Spory, které obrázky patří do škatulky gothic

6. may 2013 at 19:56
Když si do Googlu, konkrétněji do obrázků, zadáte heslo ,,Gothic,, vyjede vám nespočet temných obrázků, které vypadají opravdu umělecky a povedeně. Avšak mnozí tyto "dárk a ívl" obrázky považují doopravdy za gothic. Jasně, nikdo to nikomu nebere, jsou temné, mají v sobě nádechy deprese, smutku ... ale do gothic by se počítat neměly. Už jen z toho důvodu, že jen tak nějaký termín pro "gothic obrázky" není. Tomu temnému, depresivnímu a "ívl" se říká Dark art a těm krvelačným, kde můžete vidět zakrvácené žiletky, slečny, které se chystají podřezat si žílu ve vaně, nebo rty sešité drátem se zakrvácenými ránami se říká Morbid art. Ale mezi gothic obrázky se ani Dark art, ani Morbid art nepočítají. Ani žádné satanské, ani ďábelské symboly, ani nic s náboženskou tématikou, takže kdyby si někdo všiml nějakého 666 v hesle "Gothic pictures", prosím, nepodlehněte dojmu, že to vážně do gothic patří.V tom případě, které obrázky by se do gothic skutečně mohly zařadit? Jednoduše a bez složitějšího vysvětlování-normální fotky s gothikama a gothičkama. Jsou modelky a modelové, kteří gothickou módu předvádějí a těch fotek je habaděj. Nejedná se o žádné truchlivé, hřbitovní fotky s černými slzami stékajícímí po tvářích nějaké gothic modelky. Ale většinou je zde obyčejné pozadí přírody, nebo umělecké fotky z ateliérů, fotky z různých akcí, prostě jako to bývá u obyčejných fotek.
Například:
Mezi gothické obrázky můžeme zařadit i obrázky gothic kapel:
Lacrimosa
Siouxsie and the Banshees
A zde následují fotky, které se dají zařadit do Dark art a Morbid art. Ty ovšem ke "gothickým" obrázkům opravdu nepatří. Takhle prostě NE:
No řekněte-nečiší z toho úplná deprese a temno...?
Říkám tomu "černé slzy". Typický znak pro plačící gothičky v Dark artu.
Takhle tedy tuplem ne... Typický Morbid art obrázek.
A co říct závěrem-žádná krev, žádné temno, žádné hřbitovy, žádné černé slzy, ale prostě gothic modelky a modelové i klidně s úsměvem a vyzařujícím optimismem
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Quanna Quanna | Email | Web | 6. may 2013 at 20:28 | React

Takýto článok som dávno nečítala. Vlastne odkedy som sa sama prestala venovať gothic, ako téme na písanie. V každom prípade, je to jasné, stručné a snáď pre niekoho aj poučné(ale tomu by som zas tak neverila, niektorí ľudia si stále budú mlieť svoje a  ešte ťa prehovárať, že ty o tom nič nevieš a tie extrémne krvavé obrázky sú úplne gothic :-D). A Siouxsie and the Banshees <3 Keď vidím tú fotku až som dostala chuť si ich pustiť :-D

2 Chloë Noir Chloë Noir | Email | Web | 7. may 2013 at 17:48 | React

Pekne a stručne :)
Inak myslím, že dôvod, prečo sa najmä u nás tak začali dark a morbid arty spájať s goth subkultúrou, je možno práve ten, že v angličtine sa rozlišujú pojmy goth a gothic. Goth sa týka alebo subkultúry alebo germánskeho kmeňa, gothic je zase alebo architektúra, román alebo tie synonym nielen pre barbarský ale aj temný. V podstate by sa dalo povedať, že gothic art by bolo synonymom pre dark art, no ako hovorím, v anglicky hovoriach krajinách sa to odlišuje, čiže je to niečo, čo sa nie vždy spája dokopy. Gothic je jednoducho všetko to temné okolo a goth a proste goth.
Lenže ako to už chodí, ak sa niečo prekladá a preberá z cudzích jazykov a krajín tak to niekedy nemusí dopadnúť dobre...preto sa u nás goth subkultúre hovorí gothic (používam to aj ja, priznávam, je to už sila zvyku, hoci je to trochu divné nakoľko je gothic prídavné meno, čiže gothický, takže to v podstate nejaký extra zmysel nedáva :D) a spája sa s tým, čo sa v angličtine spája so slovami temný takmer viac, než priamo so subkultúrou.
Preto ja rozhodne uprednostňujem pojmy dark art a morbid art, lebo to nie je tak mätúce...:D

3 Charlie Charlie | Email | Web | 17. may 2013 at 16:53 | React

Si pamatám, že ked som bol mladý zmrd, tak som si myslel, že aj tie krvavé a strašne morbídne obrázky sú gotické a všetko temné je gotické... ešteže som z toho už dávno vyrástol!
Tento článok by si malo prečítať veru viacej ľudí :-)

4 Mariapa Mariapa | Email | Web | 2. august 2017 at 14:36 | React

Хотели бы как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений помогут эротические товары

Один из самых популярных способов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции эрогенных зон. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы обязательно найдете то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и другие игрушки для взрослых можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

5 Antoshkarom Antoshkarom | Email | Web | 2. august 2017 at 17:39 | React

Good day!

Finest cv and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Words' doc-file with high print quality and creative forms, prepare a unique cv and get your dream job position.

These resume templates created by professionals who realize what future employer look for.

Where to start?

STEP 1: Content. Begin by putting together the content of your resume. Focus on work experience, summary of education, keywords and any other significant info that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great Resume”  will take you through the whole process step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the layout that highlights your experience, knowledge, and skills the best possible way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which looks is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the most qualified template to ‘dress up’ your content. This page has different templates to choose from.

bye-bye...

6 Carolynhok Carolynhok | Email | 5. august 2017 at 2:35 | React

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

7 Carolynhok Carolynhok | Email | 6. august 2017 at 15:59 | React

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement