Předčasné volby

24. october 2013 at 22:28 | Kirma Lee |  About me
Milí zlatí, nebyla jsem tu dlouho a všem se moc omlouvám. Po této době jsem zabrousila i na Blog.cz a všimla si Tématu týdne, které se týká všech obyvatel České republiky - Volby. Konkrétněji předčasné volby. A jelikož už jsem dovršila toho správného věku, kdy člověk smí rozhodovat o tom, kdo zasedne (tentokrát) v Poslanecké sněmovně (dále pak PS), nenechám si tuto "volební premiéru" ujít.
Upřímně, v této době je těžké vybírat mezi všemi stranami a hnutími, které kandidují do PS. O většině z nich víme jako o zkorumpovaných, neustále slibujících (a "nicnedělajících"). Každý si může volit koho chce, to je jasná věc, ovšem co jsem tak koukala, tak zase vede ČSSD. Uznávám, že se možná chtějí polepšit, jenže podle mě je to zrovna ten typ strany, který toho naslibuje nejvíce a poté nevidíme nic. Žádnou změnu, jen samé problémy. TOP 09 je podle mě spíše pro podnikatele a například ANO se mnou vůbec nehnulo (už jen také kvůli té aféře s Babišem a StB).

Měla jsem dříve v plánu volit stranu Zelených, sliby měly celkem přijatelné (podle toho, co mi vyšlo ve volební kalkulačce), jenže je tu veliké ALE:
Tato strana se prý hodně potýká s korupcí a četla jsem na to nespočet komentářů.

Samozřejmě jsem nacházela informace i o jiných stranách a hnutích, abych zase nebyla moc pozadu (alespoň v základech) a už mám jasnou volbu:

Budu volit Českou pirátskou stranu.

Na internetu jsme se my, příznivci Pirátů, setkali s otázkami: A proč zrovna Piráty? Co vás na nich zaujalo? Vždyť ty jsou jen pro to, aby byl internet zadarmo, ne? V podstatě jim o nic jiného nejde, ne?
Dovolím si nesouhlasit.

Ano, sice se Piráti zajímají o autorská práva a internet, ale nejde jim jen o to. Vidím v nich právě ten potenciál, že oni toho mohou hodně změnit, co se týče našeho státu, jsou liberálnější. A právě kvůli tomu je většina lidí moc nemusí a bere je za stranu, která určitě propadne, protože dostanou málo hlasů. Jenže, to nikdo neví. Jsou radikálnější, to ano, ale nebylo by právě lepší uvítat takovouto změnu, která by mohla být k lepšímu?

A proto všem radím, jděte volit. Hlavně se rozhodujte podle svého uvážení a vašich ověřených informací, nenechte se řídit jinými názory, které by vaše hlasování ovlivnilo. Je to pro váš dobrý pocit. Pro pocit, že jste něco pro stát udělali a že jste jen neseděli doma u televize a neříkali si: "Proč jen jsem sakra k těm volbám nešel/nešla..."

Nadávat na politiku je jednoduché, ale vzít to do vlastních rukou je už těžší. A berte na vědomí, že každý hlas se počítá.
 

3 people judged this article.

Comments

1 Inna Centi Inna Centi | Web | 25. october 2013 at 11:22 | React

Jak víš, já taky hodlám volit Piráty a stejně tak můj přítel. Dobrý volební program, neřadí se ani k levici, ani k pravici - prostě stojí mimo to, a tak dále. Jenže lidé budou právě volit časo ty velké strany - ani ne proto, že by ji tak vyhovovaly, ale proto, že si myslí, že malé strany nemají šanci na úspěch a svým hlasem jim by tak dali příležitost těm stranám, kterým úspěch nepřejí. Ovšem je škoda, že takto uvažují, protože právě s tím lídři těch velkých stran počítají, a proto si dovolí takové věci, které se lidem líbit rozhodně nebudou - vědí, že je to stejně neohrozí...

2 Terka Terka | Email | Web | 25. october 2013 at 15:01 | React

Rozhodovala jsem se právě mezi Českou Pirátskou stranou a Babišovým hnutím a až do poslední chvíle jsem neustále přemýšlela koho zvolit. Zvolila jsem Babiše a se svým rozhodnutím jsem tak nějak spokojená.

Jasně, není to úplně ideální strana, ale naprosto jsem odmítla volit třeba takové Topáky nebo ODS, protože ti už byli u moci a moc tomu nepomohli..

Ještě jsem chtěla volit Úsvit Tomia Okamury, ale ten jsem nakonec vyřadila a přichystala jsem si jenom ty dvě, protože volba Okamury mě pak už nějak extra nelákala.. :-?

Pokud se mi moje volba bude pak nakonec jevit jako chybná, svou chybu snad přiznám, ale teď jsem s ní plně spokojená :)

3 ^^♥Carrie Laurie♥^^ ^^♥Carrie Laurie♥^^ | Web | 17. december 2014 at 12:23 | React

Ahoj zlato. Ty už na blog nechodíš? :(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement